Latvija plāno finansiāli atbalstīt EDSO speciālo novērošanas misiju Ukrainā

Latvija plāno sniegt finansiālu atbalstu 20 tūkstošu eiro apmērā EDSO Speciālajai novērošanas misijai Ukrainā, liecina Ministru kabineta 20. maija sēdē izskatāmā rīkojuma projekts.

EDSO misijas Ukrainā pamatuzdevums ir vākt informāciju un ziņot par drošības situāciju, informēt par incidentiem un kompetento iestāžu reakciju uz tiem, novērot un atbalstīt cilvēktiesību un pamatbrīvību ievērošanu, skaidro projekta iesniedzēja Ārlietu ministrija.

Ministrija arī norāda, ka ņemot vērā misijas nozīmi tālākas situācijas eskalācijas Ukrainā novēršanā, kā arī to, ka novērotāju rindās darbu uzsākuši arī Latvijas pārstāvji, valsts iemaksas veikšana EDSO speciālajā novērošanas misijas projekta ir būtiski nepieciešama.

Latvija līdz šim nav veikusi iemaksas EDSO speciālajai novērošanas misijai Ukrainā.

Rīkojuma projekta īstenošana 2014.gadā tiks nodrošināta Ārlietu ministrijas esošo valsts budžeta līdzekļa ietvaros no valsts budžeta programmas "Iemaksas starptautiskajās organizācijās" paredzētajiem līdzekļiem, jo budžeta plānošanas rezultātā, šobrīd ir izveidojies ietaupījums no iemaksām Eiropas Padomei.

Misijas izdevumi tiek pilnībā finansēti no dalībvalstu brīvprātīgām iemaksām.

Kopējais misijai nepieciešamais finansējums uz laiku līdz septembra beigām un pie misijas skaitliskā sastāva 500 novērotāju apmērā ir 18,2 miljoni eiro.

Jau vēstīts, ka patlaban Latvija EDSO misijā uz Ukrainu jau nosūtījusi piecus civilos ekspertus.

Martā Ministru kabinets konceptuāli atbalstīja līdz desmit civilo ekspertu nosūtīšanu dalībai EDSO speciālajā novērošanas misijā Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti