Panorāma

Lietuvā notiek prezidenta vēlēšanas

Panorāma

Skolotāji rīt protestēs!

Latvijā svin Mātes dienu

Latvijā atzīmē Mātes dienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijā un citviet pasaulē šodien svin Mātes dienu. Un tieši šajā dienā kļuvis zināms, ka Stradiņa slimnīcā piedzimuši šogad Latvijā jau otrie trīnīši - divi puikas un meitenīte. Gan jaundzimušie, gan viņu māmiņa jūtas ļoti labi.

Divu bērnu mammai Diānai no Rēzeknes mazā meita sarūpējusi pašceptas pankūkas. Lai gan bērni rada prieku ik dienas, šādi pārsteigumi svētku reizē ir jo īpaši.

Volkovu ģimenē Māmiņu diena ir īpaši svētki. Šogad četrgadīgā meita Vanesa māmiņdienas priekšvakarā cep īpašās pankūkas ar zemenēm un šokolādi. Mazā saimniece labi pārzina gan pagatavošanas tehniku, gan īpašus gardumus, kas mammai garšo vislabāk.

"Jāsaka, ka mamma ir tā profesija, kurai nav brīvdienu, un tā laikam ir vissarežģītākā, bet arī visskaistākā profesija, jo, tad arī var veltīt visu laiku ģimenei un bērniem. Vecākāmeita  iet dārziņā, kamēr  ar puiku mēs saimniekojam pa mājām," stāsta divu bērnu mamma Diāna Pleikšne-Volkova.

Ģimenes mīļākā kopīgā brīvdienu nodarbe ir ceļošana. Pēc iespējas biežāk viņi četratā cenšas izrauties no rutīnas un aizbraukt apskatīt pasauli.

Lai arī Vanesai pankūku cepšanā vēl nepieciešams mammas atbalsts un padoms, viņa apzinās, ka ir galvenais palīgs, kamēr tētis Jaroslavs ir darbā.

"Ko tu liki pankūkās? Zemenes, olas, bija? Olas, milti, piens, un tad visu sajaucu kopā, jā!" māmiņdienā priecājas Vanesa.

Diānai šobrīd ikdiena paiet mājās, jo puisēnam Evertam ir tikai četri mēneši. Būt par māti ir pats grūtākais, ko savā dzīvē esmu darījusi, atzīst Diāna, bet vienlaikus arī pats vērtīgākais darbs.

"Uz Rīgu mēs braucām pavisam nesen. Bijām uz akvaparku Igaunijā un uz Stokholmu ar kuģi, kā arī ar lidmašīnu lidojām," stāsta Vensas mamma Diāna. Viņa arī apšauba mītu, ka labāk ceļojumos doties bez bērniem: "Nē, tā nav, jo protams atsevišķi, bez bērniem var, bet ar viņiem ir jautrāk. Bērniem ceļojot arī ir intersanti, redz ko jaunu."

Tikmēr galvaspilsētā notika vairāki svētku pasākumi. Vērmanes dārzā ikviens varēja piedalīties Mīļvārdu koka veidošanā. Latvijas Televīzija novēroja, ka bērni bija ļoti aktīvi, un dažu minūšu laikā simboliskie koka zari pārklājās ar daudziem māmiņām veltītiem apsveikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti