Ārpus Rīgas

''Valsts lauku tīkla'' pārstāve Aiva Saulīte-Liniņa par lauku teritoriju attīstību

Ārpus Rīgas

''Kurzemnieks'' galvenā redaktore Daiga Bitiniece par dzīvnieku patversmēm Kurzemē

Latgali šosezon apmeklējuši 1,5 miljoni tūristu

Latgali šosezon apmeklējis pusotrs miljons tūristu

Jauni velo maršruti, esošo lielo tūrisma objektu piedāvājumu attīstīšana un vēl nebijušu un netradicionalu objektu, kā, piemēram, Laimes muzejs, atklāšana, kā arī siltā un neierasti garā vasara ir veicinājusi tūristu skaita pieaugumu Latgalē. Aizvadītajā sezonā Latvijas austrumu reģionu apmeklējuši 1,5 miljoni tūristu.

Laba, silta un skaista – ar šādiem vārdiem aizvadītajā nedēļā Latgales tūrisma konferencē Daugavpilī Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Līga Kondrāte raksturoja aizvadīto tūrisma sezonu, kas šoreiz Latgalei piesaistījusi pusotru miljonu tūristu. Tūristi apceļot Latgali varējuši, sākot jau no maija, līdz pat oktobrim, un to skaits ir būtiski pieaudzis.

"Vislielākais pieaugums ir bijis no aktīvajiem tūristiem un dabas mīļotājiem. Ļoti labi to sekmējusi, sevišķi Daugavpils, Aglonas un Krāslavas novadā, jauna velo maršruta izveide Daugavas lokos. To pašu ir darījis arī pierobežas velo maršruts. Velo ceļotājs nesteidzas, viņš paliek novadā, lai arī tas ir neliels, vairākas dienas, apskatās visu un tas ir būtiski. Tikpat būtiski ir arī lielie "enkuri" - Marka Rotko mākslas centrs un cietoksnis Daugavpilī un "Gors" Rēzeknē, kas pievelk tūristus Latgalei.”

Latgales tūrists lielākoties šosezon bijis tieši pašmāju ceļotājs, vien 20% no tūristiem bijuši ārvalstu viesi.

Līga Kondrāte arī zina teikt, ka visstraujāk pieaudzis tūristu skaits tieši no kaimiņvalsts Lietuvas, kas vislabprātāk apmeklē Daugavpili, Aglonu, Krāslavu, Rēzekni. Tāpat interesi par Latgali aizvien vairāk izrāda arī ceļotāji no Polijas.

"Mārketinga ziņā šogad sākta laba sadarbība ar Poliju, pateicoties vēstniekam Edgaram Bondaram un sešiem Polijas žurnālistiem. Poļu tūristu skaits sevišķi pieauga Daugavpilī, kur tika atklāts viens būtisks vides objekts, Aglonā sakarā ar Romas pāvesta vizīti, arī Rēzeknē. Kopumā poļu tūristu skaits pieauga par vairāk nekā 50%," stāstīja Kondrāte. Tūristu skaita pieaugumu pēc Latgales tūrisma asociācijas vadītājas domām sekmējusi arī valsts simtgade, kurai par godu daudzi cilvēki ieplānoja Latvijas apceļošanu.

“Ir arī jaunas lietas, kā, piemēram, Laimes muzejs Indrā, kurš savas darbības divos mēnešos ir ne vien piesaistījis vairāk nekā divus tūkstošus apmeklētāju, bet arī būtiski paaugstinājis apmeklētāju skaitu visiem apkārtējiem objektiem. Un tas ir ļoti svarīgi - prast domāt netradicionāli," uzsver Kondrāte.

Krāslavas novada Indrā esošā jaunā un netradicionālā Laimes muzeja, kas ir arī viens no veiksmīgākajiem šīs sezonas Latgales tūrisma jaunajiem objektiem, vadītāja Ilona Kangizere atzīst, ka nostrādājis tieši pārdomātais muzeja idejiskais koncepts, jo muzejā par laimi netiek tik daudz runāts, cik tiek piedāvāts to iegūt. "Muzejā laimes iegūšanai ir paredzēti dažādi ceļi, dažādi paņēmieni, kādā veidā iegūt laimes sajūtu. Pirmais šāds paņēmiens ir apēst kaut ko garšīgu. Mums ir speciāla programma ar "šoko brīdi", kuru var lietot gan ekskursijās, gan brīžos, kad pietrūkst gandarījuma sajūtas."

Savukārt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas vadošā pētniece, docente Lienīte Litauniece, kas kopā ar kolēģiem veikusi kvalitātes auditu Rēzeknes novada tūrisma mītnēs un Rēzeknes ēdināšanas uzņēmumos, secina - dažos ēdināšanas uzņēmumiem joprojām būtu jāpiedomā pie klientu apkalpošanas, savukārt atsevišķās lauku tūrisma mītnēs - pie inventāra atjaunošanas. "Izmantojot slēptā viesa metodi, pabijām viesu mājās un ēdināšanas uzņēmumos kā parasti klienti. Pēc pakalpojuma saņemšanas un norēķina veikšanas informējām saimniekus par sevi, pārrunājām konstatētos trūkumus un to, kas būtu uzlabojams," teica Litauniece

Praktisko ceļotāju, gidu, žurnālistu, un grāmatas "100 stāsti par Latviju" autoru Normundu Smaļinski patīkami pārsteigušas Daugavpils cietoksnī notikušās izmaiņas.  Smaļinskis uzskata, ka tūristu skaita pieaugumu Latgalē ir vērā ņemams un tas jāsaista ar labu mārketingu. “1,5 miljoni tūristu no valstī kopumā apmeklējušajiem septiņiem miljoniem tūristu. Tas ir fantastisks rezultāts. Vēl viena

Latgales pērle ir Daugavas loki. Varbūt, ka šī dabas parka statusu var pacelt par kādu pakāpienu uz augšu, iekļaujot nosaukumā nacionālo parku. Jo ārzemju tūristiem tas ir ļoti svarīgi," norāda Smaļinskis.

Latgales tūrisma gada balvas šogad saņēma Līvānu Stikla muzejs, Laimes muzejs, Sventes muiža, Preiļu Tūrisma informācijas centrs un viesnīca "Restrat" Rēzeknē. Savukārt simpātiju balvu šogad saņēma portāla "baltictravelnews.com" direktors Aivars Mackevičs, kurš ir būtiski sekmējis tūrisma attīstību Latgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti