Latgales skolēnu labo darbu festivāls: pasākumi senioriem, ceriņu stādīšana, labdarība

Skolēni visā Latvijā ir iesaistīti labo darbu maratonā, paveicot ko nozīmīgu savai skolā, līdzcilvēkiem, vietai, kurā dzīvo. Šajā nedēļā skolēni no Latgales “Labo darbu gadatirgū” prezentēja savu labo darbu veikumu.

Latgales skolēnu labo darbu festivāls: pasākumi senioriem, ceriņu stādīšana, labdarībaLāsma Zute

  Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, tikās skolēni no Latgales reģiona, kopumā 42 komandas. Katra no tām paveikusi vienu vai vairākus labos darbus.

  “Skolēnu pašpārvalde jau gadu no gada veic ļoti jauku darbiņu, mēs dodamies uz veco ļaužu pansionātu “Ābeļdārzs”, un tur mums ir sadziedāšanās”, stāsta Dagdas vidusskolas direktores vietniece Irēna Maļkeviča.  Pirms došanās uz pansionātu skolēni noskaidro kādas dziesmas seniori vēlas dziedāt, tad tiek izveidots dziesmu TOP 20, nezināmas dziesmas jaunieši apgūst un dodas muzikālā atmosfērā kopīgi ar senioriem labi pavadīt laiku.

  Savukārt otrs labais darbs ir vecvecāku pasākums, arī tā jau kļuvusi par skolas tradīciju: “Visus darbiņus uzņemas ceturtā klase, ielūgumus gatavo, skaisti sagaida vecvecākus, tad sniedz koncertu, tas parasti ir mums visapmeklētākais pasākums skolā.”

  Labie darbi ir dažādi, piemēram, skolēni dzīvo videi draudzīgi, izgatavo putnu būrīšus, sakopj skolas apkārtni, palīdz līdzcilvēkiem.

  Rēzeknes novada Kaunatas vidusskolas 12.klases skolnieks Toni Andželo Fernandes iepazīstina ar savas skolas veikumu:

  “Mums ir tagad ceriņu alejas stādīšana, kuru mēs turpinām kā skolas tradīciju, - katra klase stāda savus ceriņus, tādā veidā absolventi varēs atgriezties skolā un palepoties par savu izaugušo ceriņu krūmu. Mēs arī katru gadu vācam barību suņiem un guļamvietas, braucam uz Rēzeknes dzīvnieku patversmi. Un Ziemassvētkos un Lieldienās apciemojam vientuļos pensionārus.”

  ''Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” ir viens no Latvijas valsts simtgades pasākumiem, tā mērķis sekmēt bērnu un jauniešu piederību savai skolai, veicināt pilsonisko līdzdalību, atbildību un piedalīšanos Latvijas valstiskuma stiprināšanā, pasākuma iniciators Valsts izglītības satura centrs (VISC).

  “Pagājušajā mācību gadā Latvijā visos reģionos notika semināri, diskusijas, mācības par līderimsu, skolotāju sagatavošana, lai palīdzētu strādāt ar līderiem, un šajā mācību gadā mēs sākām labo darbu festivālu, tas ir tas, ko skolēni ir labu paveikuši Latvijai,” stāsta VISC Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.

  Labie darbi tiek veikti, nevien sagaidot Latvijas valsts simtgadi, daudzās skolās tā ir kļuvusi par tradīciju. Kā norāda pasākuma dalībnieki, darīt labu ir vienlīdz nepieciešami kā pašiem darbu veicējiem, tā arī saņēmējiem.

  “Tu esi izpalīdzējis cilvēkam, tu esi padarījis cilvēku priecīgāku un, redzot smaidu viņa sejā, pats sāc smaidīt un saproti, ka esi izdarījis ko vērtīgu,” pārliecināts ir Toni Andželo.

  Nākamā gada pavasarī labo darbu maratona dalībnieki tiksies noslēguma pasākumā, kas notiks Rīgā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti