Dienas ziņas

Cēsu novadā sāk invazīvo augu sugu apkarošanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jaunieši ar labdarību atbalsta biedrības Latgalē

Latgales jaunieši ar labdarību palīdz sociālajām organizācijām un dzīvnieku patversmēm

Jauniešu biedrība no Daugavpils ar labdarības akcijām jau vairākkārt snieguši palīdzību dažādām sociālajām organizācijām un dzīvnieku patversmēm. Tagad akcijā Rēzeknē iegūtie līdzekļi ziedoti speciālistu piesaistei vietējam Autisma atbalsta punktam.

Rēzeknes atpūtas centrā “Add Story” pilnā sparā rit ģimeņu un individuālās foto sesijas – tā ir viena no labdarības akcijām, kuru organizē divas Daugavpils jaunietes. Ar moto “Paveiksim labus darbus kopā” viņas mudina rēzekniešus foto sesijai paredzēto naudu ziedot Rēzeknes Autisma atbalsta punktam. “Mēs vācam ziedojumus bērniem, palīdzēt viņiem tikties ar tādiem speciālistiem kā fizioterapeiti, (..) mums nav tā, ka mēs vienkārši vācam tos ziedojumus, bet mēs piedāvājam cilvēkiem kaut kādu pakalpojumu, kādu produktu, ko viņi var saņemt un līdz ar to ziedot mums kaut kādus līdzekļus,” stāsta biedrības “Ideju rūpnīca 2KS” pārstāve Kristīna Tribrate.

Dienas laikā kopumā savākti 360 eiro - tas ir liels ieguvums, jo vienas stundas nodarbība ar kādu no speciālistiem izmaksā vidēji 10 – 15 eiro. Līdz šim ģimenēm ar finansējumu palīdzēja arī pašvaldība un uzņēmēji, taču ar to ir par maz pilnvērtīgai bērnu attīstībai. Šobrīd Autisma atbalsta punktā iekļautas vairāk nekā 30 ģimenes. Lielākas raizes sagādā arī tas, ka aizvien nav izstrādāta tieši bērniem ar autismu piemērota mācību programma.

“Īpašajiem bērniem ar kustību traucējumiem, ar uzvedības traucējumiem ir speciālas mācību programmas. Bērniem autistiem – nav. (..) Pirmkārt, tai [programmai] jābūt ir individualizētai. (..) Autiskā uzvedība neļauj viņiem atrasties klasē kopā ar visiem mācīties,” stāsta Autisma atbalsta punkta Rēzeknē valdes loceklis Edgars Šilins.

Akciju atbalstīja trīs Rēzeknes un viena Rīgas fotogrāfe, kā arī videooperators un vairāk nekā 10 ģimenes. “Nevajag  aizmirst par to, ka laime – tas ir katrs mirklis. Ja mēs to iemūžināsim un palīdzēsim arī bērniem, kuri to gaida no mums, tad, man liekas, ka tas ir vislabākais, ko mēs varam izdarīt,” saka fotogrāfe no Rēzeknes Anna Kuzmina.

Labdarības pasākumus Daugavpils jauniešu biedrība “Ideju rūpnīca 2KS” organizē nepilnu gadu, kura laikā kopumā atbalstījuši jau septiņas organizācijas visā Latgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti