Dienas ziņas

Liegts ievest Krievijas naftu pa jūru

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

“Laimas namiņš” godina sociālos darbiniekus

«Laimas namiņa» dāvanu akcijā īpaša nozīme sociālajiem darbiniekiem

Pateicoties "Laimas namiņa" idejai, izdevies piepildīt 10 720 bērnu sapņus. Jau 11. gadu Latvijas bērni no daudzbērnu vai trūcīgām ģimenēm zīmē savus sapņus, ko palīdz piepildīt ziedotāji. Taču aiz šīs ziedojumu akcijas stāv vēl desmitiem sociālo dienestu darbinieku, kuri ģimeņu vajadzības zina vislabāk. Šoreiz Rīgā, Šokolādes muzejā, godināja viņus un viņu darbu.

Šoreiz godina tos cilvēkus, kas dažkārt cauri neizbrienamām kupenām aizgādā "Laimas namiņa" sarūpētās dāvanas savā redzeslokā esošajām ģimenēm. Tie ir novadu sociālie darbinieki.

"Tas prieks bērnu acīs, kad viņi dabū šīs dāvanas. Un pēc pusgada ierauga mani uz ielas un skrien apskaut," pastāstīja Elīna Strode, sociālā darbiniece no Limbažiem.

Lauku apkaimēs bērniem lielākais sapnis ir velosipēds. To bērni vēlas visvairāk.

"No mana pagasta [dāvanas] saņēma 30 bērni. Velosipēdi, lelles. Liels, liels prieks!" sacīja Vera Laškova, sociālā darbiniece Silmalas pagastā.

"Brīvprātīgais darbs saskaras ar to, ka amatu aprakstā tā nemaz nav. Bet mēs esam tam domāti," teica Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

Sociālie darbinieki ir tie, kuri apzina bērnus "Laimas namiņa" akcijai un sazinās ar ģimenēm.

Bērni sapņo lielus un mazus sapņus. Bet joprojām ir arī bērni, kuri Ziemassvētku dāvanā lūdz tādas lietas kā drēbes vai apavus. "Bērni vēlas dāvanu nevis sev, bet brālītim un māsiņai. Un īpaši sirds sāp, ja viņš vēlas siltas zeķes vai apavus," pastāstīja SIA "Orkla Latvija" komunikācijas direktore Lineta Mikša.

"Laimas namiņš" tagad darbojas virtuāli. Tajā var izlasīt bērnu vēlmes un tās īstenot.

"Mums kopā ir izdevies īstenot sapņus 10 700 bērniem. Tas ir liels skaitlis! Jūs spējat parādīt bērniem, ka Ziemassvētku sapņi notiek,'' pauda SIA "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

"Kuriem ir bezcerība, kuriem trūkst naudas līdzekļu, mēs sniedzam arī emocionālo atbalstu un piepildām bērnu sapņus," sacīja Vera Laškova no Smiltenes pagasta.

Divus bērnu sapņus apņēmusies piepildīt arī Valsts prezidenta ģimene, un nu būs jāgādā dāvanas gan trīs mazu ukraiņu bērnu ģimenei, gan leļļu māja vai spēļu virtuve mazajai Alisei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti