Krustpunktā

Diskusija: Sabiedriskie mediji, to redakcionālā un finansiālā neatkarība

Krustpunktā

Obligātā veselības apdrošināšana. Sistēmas problēmas un uzstādījumi

Krustpunktā iztaujājam Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi

Ķuzis: Šogad policijas prioritātes – darbs pret «naudas atmazgāšanu», kibernoziedzību un vardarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šogad Valsts policijas darba prioritātes būs saistītas ar cīņu pret “naudas atmazgāšanu” un “Moneyval” rekomendāciju īstenošanu, arī darbs pret kibernoziedzību, kā arī sadzīvisko vardarbību un vardarbību ģimenē, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Lai gan precīzi dati par noziedzību 2018. gadā vēl nav apkopoti, redzamas tendences – kopumā pērn noziegumu skaits samazinājās, tas gan noticis minimāli. Taču pērnais gads iezīmējās ar lielāku slepkavību skaitu. Divas lietas saistītas ar organizētās noziedzības klātbūtni, bet pārējās ir sadzīviskās slepkavības. Šāda vardarbība policiju satrauc, atzina Ķuzis.

Tāpat viņš pastāstīja par pērnā gada situāciju uz ceļiem: lai gan kopumā negadījumu skaits samazinājies, bojāgājušo kļuva vairāk. Tie lielākoties ir mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki, īpaši gājēji ceļu malās tumšajā diennakts laikā. Tāpat iezīmējies tas, ka nereti vienā avārijā gāja bojā divi, trīs cilvēki, un šādi negadījumi bieži bija frontālās sadursmes, arī sadursmes ar šķērsli un nobraukšana no ceļa.

Taujāts par šī gada policijas darba prioritātēm, Ķuzis norādīja uz trim jomām:

  • Jautājumi saistībā ar “Moneyval” novērtējumu par galvenajiem rādītājiem cīņai ar “naudas atmazgāšanu” un terorisma finansēšanu, arī izmeklēšana saistībā ar “ABLV Bank”.
  • Cīņa pret kibernoziedzību, kas liek mobilizēt policijas resursus.
  • Darbs pret sadzīvisko vardarbību, vardarbību ģimenē, kā arī bērnu tiesību pārkāpšanas novēršana.

Taujāts par situāciju ar dzimumnoziedzību, policijas priekšnieks atzina, ka šajā jomā ne viss ir kārtībā. Redzams noziegumu skaita pieaugums interneta vidē. “Šodien pedofils neskraida pa ielu un neķer bērnus. Šodien bērni tiek meklēti internetā, slēpjoties aiz dažādiem profiliem, aiz vienaudžu profiliem un šādā veidā iegūstot uzticību. Pat zināmā veidā latenti īsteno savas noziedzīgās vēlmes,“ sacīja Ķuzis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti