Dienas ziņas

Aiztur divus kriminālpolicistus Latgalē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts policija rīko rekrutēšanas akcijas

Kurzemē rīko rekrutēšanas akcijas darbam policijā

Valsts policijā izjūt darbinieku trūkumu. Lai iepazīstinātu ar dienesta darbu un iedrošinātu jauniešus to izvēlēties par savu profesiju, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki sabiedriskās vietās sākuši rīkot rekrutēšanas akcijas. Tas ir viens no veidiem, kā uzrunāt sabiedrību.

Iespēju piestāt pie lielveikalā Kuldīgā izveidotā Valsts policijas stenda un iepazīties ar pieejamo informāciju garāmgājēji izmanto labprāt. Specvienību tērpus, kādi tiek vilkti krīzes situācijās, kad jāuztur kārtība vai jādodas bīstamos uzdevumos, lielākoties iemēģina puiši. Tā kā galvenais akcijas mērķis ir aicināt jauniešus kļūt par policistiem, tur atrodas arī informatīvi bukleti par izglītības iespējām un, protams, notiek sarunas ar dienestā esošajiem policistiem.

Šī ir otra šāda veida Kurzemes reģiona pārvaldes rīkotā akcija. Viena jau aizvadīta Ventspilī. Plānotas arī citās pilsētās. “Šādas rekrutēšanas akcija tādā apmērā ir pirmo reizi mūsu reģionā, bet ne pēdējo reizi,” saka Valsts policijas Prevencijas grupas inspektors Andris Kūla.

Uzrunātie interesenti atzina, ka labprāt ko vairāk uzzina par policijas darbu, bet neslēpa, ka to uzskata par riskantu un grūtu. “Esmu spēlējis daudz video spēles, gribēju redzēt, kā dzīvē. Es negribētu būt tādā darbā, man liekas, ka pārāk riskanti, nav droši,” saka pasākuma apmeklētājs Kristjans.

“Man patīk viņu ikdiena, es vairākus gadus zinu to, ka gribu, ir draudzene policijā, kas iedrošina,” stāsta pasākuma apmeklētāja Dana Daniela.

Jau vairākus gadus dienests izjūt darbinieku trūkumu, un teju vai katrā iecirknī atradīsiet vakantas vietas. Izņēmums nav arī Kuldīgas iecirknis. Tā priekšnieks Normunds Aleckis saka –

darbs cilvēkus gaida gan satiksmes uzraudzības rotā, gan patruļpolicijā, gan kriminālpolicijā.

Viņš priecājas, ka nākamajā mēnesī te sāks strādāt jauns darbinieks pēc Policijas koledžas pabeigšanas, un uzskata, ka darbam ar sabiedrību ir liela nozīme. “Strādāsim vēl un vēl, jo vairāk uzticēsies, jo vairāk būs gribēšana darīt šo darbu,” saka Aleckis.

Pēdējo četru gadu statistika liecina, ka joprojām no dienesta policijā vairāk aiziet, nekā atnāk jauni darbinieki. Tā pērn dienestā kopumā pieņemtas 210 cilvēki, bet atvaļinājās – 438. Interese par darbu Valsts policijā esot – tie pērn bijuši 688 cilvēki, bet liela daļa netika uzņemta fiziskās sagatavotības, veselības stāvokļa vai neatbilstoša izglītības līmeņa dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti