Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Izmaiņas dzīvē notiek lēni

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kurzemē – 170 video novērošanas kameru

Kurzemē par kārtību palīdz rūpēties 170 videonovērošanas kameras

Lai uzlabotu sabiedrisko drošību un padarītu efektīvāku sabiedrības aizsardzību, Kurzemē realizē projektu, kurā sadarbojas 14 Kurzemes reģiona un trīs Ziemeļlietuvas pašvaldības. Projekta laikā Kurzemē uzstādītas 170 modernas videonovērošanas iekārtas.

Ar pirmajiem rezultātiem projekta partneri dalījās noslēguma konferencē Talsos.  

Sabiedrības drošība, cīņa pret noziedzību un likumpārkāpumu novēršana ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, ko risina projekta partneru pašvaldības gan Latvijā, gan Lietuvā, lai paaugstinātu dzīves kvalitāti savās teritorijās. Šobrīd visu 170 videonovērošanas iekārtu uzstādīšana, saslēgšana un testēšana Kurzemes reģionā ir noslēgusies.

“Praktiskajā darbā tas mums ir ļoti liels atbalsts. Ļoti bieži mums nākas saskarties ar situācijām, ko mēs nezinām. Un šie videoieraksti mums sniedz informāciju, kas mums nepieciešama krimināllietu izmeklēšanā, noziegumu atklāšanā, sabiedriskās drošības nodrošināšanā,” stāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Indulis Blīgzna.

Projekta laikā ir izveidoti arī monitoringa centri, kuros var vērot kamerās notiekošo. Ir uzstādītas ne tikai videonovērošanas kameras, bet arī tādas, kas fiksē automašīnu reģistrācijas numurus, mobilās kameras, kuras piestiprinātas pie apģērba.

Partneri Lietuvā saņēmuši arī dronu, ar kura palīdzību kontrolē situāciju uz ezeriem.

“Cilvēki redz, ka videonovērošanas kameras ir visur. Es domāju, ka tas ir labs piesardzības pasākums, jo tie, kuri vēlas izdarīt noziedzīgu nodarījumu, tagad, iespējams, to pārdomās,” sprieda Skoudas rajona pašvaldības pārstāvis Židruns Ramanavičus.

Jau šobrīd ir pirmie rezultāti, kā viens no piemēriem tika minēta trīs velosipēdu zādzība Durbē, kur ar kameru palīdzību tika atpazīti noziedzīgā nodarījuma veicēji.

Šādu piemēru esot daudz. Tāpat viens no projekta uzdevumiem ir veicināt sadarbību starp tiesībsargājošajām institūcijām, lai efektīvāk cīnītos pret noziedzību.

“Mēs palīdzējām Valsts policijai, iedodot attiecīgos videoierakstus, fiksējot konkrētos pārkāpumus. Arī mūsu pašu darbā tas ir palīdzējis atklāt dažus administratīvos pārkāpumus. Es ceru, ka turpmāk arvien intensīvāk tiks izmantotas videonovērošanas sistēmas,” atzina Saldus novada pašvaldības policijas priekšnieks Rolands Marģelis.

Kurzemes plānošanas reģiona projekta “VideoGuard” vadītājs Edvīns Drigins stāstīja, ka “sadarbība notiek, jau ir rezultāti. Un tiešām ir vietas, kurās statistika rāda, ka samazinās noziegumu skaits tikai tāpēc, ka ir šīs kameras uzstādītas. Noteikti, no visiem aspektiem tas ir tikai labi”.  

Visi partneri arī turpmāk sadarbosies un, ja būs nepieciešami kamerās uzņemtie dati, tad ar tiem ir gatavi dalīties savā starpā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt