Kuldīgā slēdz romu etniskās klases

Lai nepieļautu romu tautības skolēnu atšķirtību no citiem, tiesībsargs vērsies pie pašvaldībām ar lūgumu slēgt etniskās klases. Kuldīgā romu klases bija izveidotas pirms aptuveni 15 gadiem. Tā kā situācija pilsētā laika gaitā ir krasi mainījusies, vajadzība pēc šādām klasēm vairs nav. Un pirmdien visi romu tautības skolēni Kuldīgas pamatskolā iepazinās ar savu jauno klases kolektīvu.

Kuldīgas pamatskolas 7.klases pirmā skolas diena iesākas nedaudz citādi kā parasti – te klases audzinātāja vispirms iepazīstināja ar četriem jauniem skolēniem. Iepriekšējā gadā viņi mācījās atsevišķā klasē, kurā bija tikai romu tautības bērni. Sajūtas bijušās dažādas, nākot uz jauno klasi.

Šīs klases audzinātāja strādājusi arī ar atsevišķajām romu klasēm, tomēr atzīst, ka nu pieeja atšķirsies. Iepriekš Kuldīgā atsevišķas klases romu tautības cilvēkiem bija izveidotas vakarskolā. Pēc tās reorganizācijas tās tika pārceltas uz pamatskolu. Skolas vadība atzīst, ka sākotnēji vajadzība pēc atsevišķām klasēm bija nepieciešama, jo tajās nereti mācījās jau pieauguši cilvēki, kuriem nebija pamatizglītības.

Tomēr šobrīd situācija krasi mainījusies. Skolēni mācās savam vecumam atbilstošās klasēs, turklāt vairākas romu ģimenes izbraukušas dzīvot uz ārzemēm, tāpēc skolēnu skaits strauji sarucis, no kādreiz aptuveni 80, līdz 26 posmā no 1-6.klasei. Tāpēc arī nolemts neveidot atsevišķas klases tikai romu tautības bērniem. Tam piekrituši arī vecāki.

Neviens vien no skolotājiem Skrundas TV atzina, ka to - kā labāk intergrēt bērnus parastajās klasēs, rādīs laiks un divu vienādu situāciju nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt