Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jelgavā atzīmē Eiropas dienu

Kuldīgā spriež par interešu izglītību

Kuldīgā secina - interešu izglītībai skolēni jāpiesaista jau no pirmajām klasēm

Kad mācību gads tuvojas noslēgumam, uz gadskārtējo semināru pulcējas interešu izglītības jomas speciālisti no visas Latvijas. Šajā reizē galvenokārt tika runāts par mūsdienīgas interešu izglītības organizēšanu. 

Skolēnu lomā iejutās interešu izglītības jomas speciālisti no visas Latvijas. Lekcijas un radošās darbnīcas vadīja Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra dažādu jomu darbinieki, daloties savā pieredzē gan "Google" rīku izmantošanā, gan mūsdienīgas vizuālās identitātes veidošanā, arī kā noturēt jauniešu uzmanību vai to piesaistīt.

Šādi semināri tiek rīkoti ik gadu citā novadā. Kuldīdznieki atzīst, ka interešu izglītība novadā attīstīta pakāpeniski, līdz ir gan tehniskās jaunrades centrs, gan "Indoor BMX parks", arī Jauniešu māja un atsevišķa ēka dažādiem kultūrizglītības pulciņiem. Viņi uzsver, ka veiksmīga interešu izglītība, kura jaunieti piesaistīs, sākas ar labu pedagogu, tāpēc pieredzes apmaiņa ir ļoti svarīga.

Interešu izglītība Latvijas novados tiek organizēta atšķirīgi – citviet tie ir dažādi pulciņi skolās, citviet gan skolās, gan atsevišķos centros. Tomēr ikviens uzsvēra to nozīmi ne tikai skolēna personības veidošanā, bet arī Latvijas kultūrvērtību saglabāšanā, piemēram, daudzi dziedošie un dejojošie kolektīvi papildina dziesmu un deju svētku dalībnieku rindas. Citreiz tieši pulciņš ir bijis kā karjeras izvēles noteicējs. 

Kuldīdznieki uzsvēra – lai ietu laikam līdzi un lietderīgai laika pavadīšanai piesaistītu pēc iespējas vairāk jauniešu, daudz tiek strādāts arī pie dažādām zibakcijām, jaunieši tiek iesaistīti arī brīvprātīgajā darbā. Ierosme vienai no darbības jomām ceļos uz Bausku.  

Semināra dalībnieki uzsvēra, ka svarīgi interešu izglītībai piesaistīt jau no pirmajām klasēm, jo vēlāk, pusaudžu vecumā, uzmanību noturēt ir daudz grūtāk. Kuldīgā interešu izglītību semināra dalībnieki iepazina trīs dienas.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt