Kuldīgā būs starptautiska maģistra programma pakalpojumu dizainā

Šonedēļ parakstīta vienošanās, kas paredz Kuldīgā īstenot starptautisku maģistra programmu pakalpojumu dizainā. Tā būs vienīgā šāda iespēja Baltijas valstīs.

Vienošanos parakstīja Latvijas Mākslas akadēmija, Kuldīgas novada pašvaldība, biedrība „Kuldīgas mākslinieku rezidence” un Lapzemes Universitāte Somijā, Rīgas Ekonomikas augstskola, kā arī Igaunijas Mākslas akadēmija. Starptautiska maģistra līmeņa studiju programmā „Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” Kuldīgā tiks sākta jau šī gada rudenī.

Kuldīgā būs starptautiska maģistra programma pakalpojumu dizaināInga Ozola

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš skaidroja, ka jaunās starptautiska mēroga maģistra programmas izveidošanai piesaistīts Eiropas Savienības finansējums: „Līdz ar to mēs finansiāli varējām šo programmu izstrādāt un licenzēt. Atliek gaidīt studentus. Protams, mēs izmantosim internacionālus rīkus, lai pieteikšanās būtu skaidra un saprotama.”

Plānots, ka tiks uzņemti pieci studenti no Latvijas un vēl 10 no citām valstīm. Tā būs mūsdienīga izglītības programma, kas spēs savienot senās zināšanas ar šīs dienas vajadzībām pakalpojumu dizainā. Rektors uzsvēra šīs programmas inovatīvo nozīmi: „Tā ir starptautiska programma, jo tas papildina Mākslas akadēmijas konkurētspēju starptautiski, un tas ir jauns ceļš. Līdz šim mums ir bijuši budžeta studenti pārsvarā, ERASMUS un pa retam kāds ārzemju.

Mēs aicinām maksas studentus ārpus Eiropas ietvara. Esmu priecīgs, jo katrs jauns ceļš aizved uz vietu, kuru mēs vēl nezinām.”

Gandarīta, ka tieši Kuldīgā atradīsies Latvijas Mākslas akadēmijas filiāle, ir Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

„Tas ir daudzu gadu darbs gan programmas izstrādē,  gan saprašanā, kas mūsdienās būtu vajadzīgs uzņēmējiem, pašvaldības un valsts institūcijām, lai spētu attīstītu jebkuru virzienu. Pakalpojumu dizains nav plaši dzirdēta mācību programma, bet tā gūst arvien lielāku popularitāti. Ne Latvijā, ne Baltijā nekā tāda vēl nav, tā būs lieliska iespēja apgūt zināšanas šajā maģistra programmā jauniem un varbūt arī ne tik jauniem studentiem,” stāstīja Bērziņa. 

Kuldīgas pašvaldībai ir būtiska loma šī projekta īstenošanā, jo pašlaik notiek arī mācību vajadzībām nepieciešamo ēku restaurācija un būvniecība paša pilsētas centrā. 

„Remontdarbi notiek, kaut gan jāatzīst, kā tas bieži vien ir mūsdienās, pašvaldībai ir problēmas ar būvniekiem. Šķiet, ka šīs problēmas esam atrisinājuši, un šī gada laikā ēka Kalpaka ielā 4 būs sakārtota un  mūsdienīga vide, ko ir projektējis Zaigas Gailes arhitektūras birojs; tas rosinās apgūt zināšanas pakalpojumu dizainā,” stāstīja pašvaldības vadītāja. 

Plānots, ka studenti mācības uzsāks rudenī, taču, ja kavēsies ēkas būvniecības process, tad būs alternatīvas iespējas.

„Iespējams, ka pirmo pusgadu viņi mācīsies citās telpās Kuldīgā, mēs tās esam apzinājuši, bet jaunā gadā vai pat ātrāk varēs pārcelties uz šīm īpaši uzbūvētajām telpām," norādīja Bērziņa.

Kalpaka ielas 4 adrese Kuldīgā kartēs jau atzīmēta kā Latvijas Mākslas akadēmijas Kuldīgas filiāles atrašanās vieta. Tā ir vēsturiskā Adatu fabrikas kompleksa ēka, kas tiek atjaunota lielāka projekta ietvaros “Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti”. Būvniecības izmaksas ir 4 miljoni eiro, no tiem 1,8 miljoni ir Eiropas Savienības fonda finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt