Kūlas ugunsgrēkā Burtnieku novadā cietis cilvēks; daudzviet degušas dažādas ēkas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aizvadītajā diennaktī saņēmis izsaukumus uz 91 kūlas ugunsgrēku. Vienā no tiem Burtnieku novadā cietis cilvēks, bet vairākās Latvijas vietās degušas dažādas ēkas, liecina VUGD informācija.

VUGD plkst. 14.19 saņēma izsaukumu uz Burtnieku novadu, kur dega kūla 1000 kvadrātmetru platībā. Mēģinot dzēst kūlas ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cietis cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 14.55 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma izsaukumus uz 91 kūlas ugunsgrēku. Sausums un  vējš veicināja kūlas ugunsgrēku strauju izplatīšanos, tādēļ līdz ar kūlu otrdien, 7. aprīlī, Rēzeknē dega piecas dārza mājas, Rēzeknes novadā trīs neapsaimniekotas ēkas, Olaines novadā dzīvojamās mājas siena, Daugavpilī dārza mājas siena, Siguldas novadā sūkņu stacijas jumts.

Platības ziņā lielākais sausās zāles ugunsgrēks vakar tika dzēsts Apakšgrāvja ielā Rīgā, kur dega kūla un niedres 10 hektāru platībā.

Šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku palīdzēja dzēst arī Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes 601. un 609. ekipāža. VUGD pateicas par sadarbību brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem, pašvaldību un organizāciju ugunsdzēsēju formējumiem, Valsts meža dienestam un ikvienam cilvēkam, kurš iesaistās cīņā ar kūlas dedzināšanas sērgu. Tāpat VUGD pateicas iedzīvotājiem, kuri sakopj savus īpašumus un apkārtējo vidi, lai nepieļautu kūlas ugunsgrēku izcelšanos.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma. Katru gadu pirmie kūlas ugunsgrēki lielākoties norisinās nelielās platībās, bet, iestājoties sausākam laikam, kūlas ugunsgrēku platības palielinās, tie apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti