Krūms tiesā apstrīdējis maksātnespējas administratora sertifikāta izbeigšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nolaidībā apsūdzētais bijušais maksātnespējas administrators Ilmārs Krūms ir pārsūdzējis Maksātnespējas kontroles dienesta (MKD) (iepriekš Maksātnespējas administrācijas) lēmumu izbeigt Krūma administratora sertifikāta darbību.

Savukārt pats Krūms norādīja, ka "šis jautājums ir sens" un plašākus komentārus nevēlējās sniegt.

Lieta rakstveida procesā tika skatīta 12.oktobrī Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā. Tiesā informēja, ka nolēmums lietā būs pieejams 26.oktobrī pēc plkst.14.

Jau vēstīts, ka Valsts policija (VP) pagājušā gada nogalē lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām, tostarp bijušajiem maksātnespējas procesa administratoriem Māri Sprūdu un Krūmu saistībā ar AS "Trasta komercbanka" likvidācijas procesu.

Policijas versija ir šāda: Māris Sprūds, Ilmārs Krūms un vēl četri cilvēki no bankas kreditoriem, kas gaidījuši savu kārtu saņemt bankā iestrēgušo naudu, izspieduši pamatīgas summas.

Likumsargu ieskatā: dažiem bankas kreditoriem tika paziņots – lai atgūtu noguldījumus, ir jādalās. Izmantoti arī draudi. Viens no likvidatora pienākumiem ir nevis akli dalīt naudu noguldītājiem, bet pārbaudīt – vai līdzekļi, kas glabāti bankas kontos, nav nozagti kādam citam. Policija skaidro – kreditorus biedējuši, ja Krūmam, Sprūdam un pārējiem nesamaksās, tad kreditoriem pienākošos naudu atzīmēs kā noziedzīgi iegūtu, un viņi to vienkārši neredzēs.

Neskaitot Ilmāru Krūmu un Māri Sprūdu, starp apsūdzētajiem ir arī uzņēmējs Mārtiņš Krūms, uzņēmējs Guntars Slišāns, biznesmeņa Jūlija Krūmiņa finansists Jorens Raitums un Timotijs Kellijs - Īrijas pilsonis, uzņēmējs un viens no lielākiem zemes īpašniekiem Latvijā. No policijas sniegtās informācijas izriet – viņu sadarbība nav bijusi nejauša – jau iepriekš sadalījuši pienākumus. Vienīgais, kas atbildēja uz  “De facto” jautājumiem, ir Mārtiņš Krūms.

“Esmu parakstījies par jebkāda veida izmeklēšanas noslēpuma neizpaušanu. Esmu sniedzis tikai juridiskus pakalpojumus šīs bankas likvidācijas ietvaros”, “De facto” žurnālistu sazvanīts, teica Krūms.

Iepriekš ziņots, ka maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu, maksātnespējas administratoru Ilmāru Krūmu un uzņēmēju Jorenu Raitumu policija aizturēja jūnijā.

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, 2017.gada jūnijā Valsts policija veica 16 kratīšanas, kuru laikā izņemti svarīgi dokumenti un naudas līdzekļi vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Tāpat tika arestēti vairāki nekustamie īpašumi, luksus klases automašīnas un vairāki simti tūkstoši eiro skaidrā naudā.

Kratīšanu laikā tika aizturētas sešas personas, Sprūdam, Krūmam un Raitumam piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Vēlāk trīs personām drošības līdzekļi tika grozīti un šobrīd visas apcietinātas personas ir atbrīvotas.

Lieta nodota Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai, kurai tagad būs jāizlemj, vai aizdomās turētajiem uzrādīt apsūdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti