Krieviņš: Valsts pārvalde nav uzblīdusi

Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš noraida uzskatu, ka valsts pārvalde ir uzblīdusi un tur strādājošo pienākumi pārklājas.

Intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” Krieviņš pauda, ka valsts pārvaldē strādā 58 000 cilvēku. Taču viņu vidū ir policisti, „ātrās palīdzības” ārsti, armijnieki un citās institūcijās strādājošie. Ministrijās un padotības iestādēs strādā 3500 cilvēku.

Krieviņš uzsvēra, ka darbaspēka efektīvāka izmantošana droši vien ir iespējama arī ministrijās, tomēr nevar piekrist, ka valsts pārvalde ir uzblīdusi.

Tiesa, Ministru kabineta mājaslapā ir uzskaitīti 19 priekšlikumi un idejas, lai valsts pārvalde kļūtu labāka. Viņš aicinājis izteikties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, komentējot tās mājaslapā.

Jau ziņots, ka Valsts kancelejai bija uzdots līdz rudenim izstrādāt priekšlikumus atalgojuma reformā, kā motivēt valsts pārvaldes profesionālākos darbiniekus. Bija pasūtīts atalgojuma pētījums, kas salīdzinās vienādas pozīcijas gan valsts pārvaldē, gan privātajā sektorā, un tad varēs arī sabiedrībai parādīt, cik liela šī starpība ir.

Patlaban valsts pārvaldē strādājošo atalgojuma aprēķināšanas pamatprincipus noteic ekonomiskās krīzes laikā pieņemtais Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums, kurš gan jau vairākkārt ir grozīts.

Šis likums nosaka, ka valsts pārvaldē strādājošo algu apmērs ir pakārtots valdības vadītāja atalgojuma lielumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti