Dienas ziņas

Vienojas par jaunās valdības kodolu

Dienas ziņas

Dienas ziņas - īsziņas 28.12.18

Krāslavas māmiņu klubs saņem balvu

Krāslavas māmiņu klubs saņem «Balvu cilvēka izaugsmei»

Biedrība “Krāslavas māmiņu klubs” savu trīs gadu jubileju nosvinējis jaunās telpās. Šajā neilgajā laika posmā no sociālo tīklu domubiedru grupas Māmiņu klubs ir pārtapis par Krāslavas pilsētas aktīvāko organizāciju, kas pievērsusies sociālai darbībai ar ģimenēm un bērniem.  Šogad iegūtā "Balva cilvēka izaugsmei" kļuva par novērtējumu biedrības paveiktajam darbam.     

Viena no biedrības dibinātājām Ieva Maļinovska atceras, ka sākumā biedrība tapa “Facebook” sociālajā tiklā un pastāvēja tikai virtuālajā formātā, taču, redzot atsaucību un ieinteresētību no Krāslavas ģimenēm, tā pārtapa par reālo organizāciju.

“Sākumā mēs bijām čstras mammas, un šodien mēs pieņēmām vēl jaunus biedrus, līdz ar to jau esam septiņas darbīgās mammas, kas organizē pasākumus, raksta projektus un īsteno. No pēdējiem tā bija multfilmas tapšana noteikti, no Kultūrkapitāla fonda, un “Koka Krāslava” ir pēdējais no tiem, kas vairāk bērniem un ģimenēm,” stāsta Ieva Maļinovska.

Šo gadu laikā Māmiņu kluba darbība balstījusies uz “trīs i” - izglītība, izziņa, izklaide.

Šīs koncepcijas ietvaros tika organizēti vairāki pasākumi: topošo vecāku un vecāku skola, piesaistot kvalificētus ekspertus – ārstus un psihologus, bērni tika iepazīstināti ar robotiku, mentālo aritmētiku, kā arī “Yamahas” mūzikas skolu. Biedrības valdes locekle Gunta Ahromkina min, ka trīs gadu laikā ir organizēti vairāk nekā 100 dažādi pasākumi, tostarp vairākas ekskursijas un tikšanās ar Krāslavas ievērojamākajām personām.

“Pārsvarā lekcijas diezgan kvalitatīvas, viņas tiešām mēģina atrast lektorus arī no Rīgas un Daugavpils, ļoti kvalitatīvas lekcijas,” vērtē Krāslavas Māmiņu kluba apmeklētāja Dace.

“Laimīgai sievai ir laimīgs vīrs, un sievai ir jātiekas ar tādām pašām mammām, viņas dalās ar pārdzīvojumiem, problēmām, uzzina, ka citiem ir tāpat un viņām paliek vieglāk,” saka Māmiņu kluba apmeklētājs Aleksejs.

Par to, ka biedrības aktīvais sociālais darbs ir tiešām pieprasīts un novērtēts liecina ne vien vecāku pozitīvie vērtējumu, bet arī "Balva cilvēka izaugsmei", kuru Māmiņu klubs šogad ieguva kategorijā „Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē”.

“Es domāju, ka tas atslēgas vārds ir tas, ka mēs neskatāmies televizoru, mēs vienkārši veltām laiku sabiedriskajam darbam, jo īstenībā tās 24 stundas diennaktī ir diezgan daudz, un tā kā mēs esam septiņas  mammas, tad pāris stundu dienā mēs varam veltīt tam visam,” spriež biedrības "Krāslavas māmiņu klubs" valdes locekle Gunta  Ahromkina.

Nākamajā gadā biedrība turpinās jau iesākto darbu topošo un esošo vecāku izglītošanā, kā arī Krāslavas unikālā koka mantojuma izzināšanā – tā ietvaros taps uzdevumu grāmata bērniem par “Koka Krāslavu”. Iecerētas arī nometnes vecākiem ar bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt