Panorāma

VID sāks publicēt informāciju par nodokļu maksātāju pārkāpumiem

Panorāma

Bažījas par jaunu karu Izraēlas un Libānas starpā

Deputātu Adamoviču atzīst par vainīgu kompensāciju izkrāpšanā

Krāpšanā apsūdzētajam Saeimas deputātam Adamovičam piespriež 6000 eiro sodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 5. augustā, Saeimas deputātam Aldim Adamovičam ("Jaunā Vienotība") par transporta un dzīvojamo telpu īres kompensāciju izkrāpšanu piesprieda 6000 eiro sodu. Arī prokurors debatēs bija lūdzis Adamovičam piespriest 6000 eiro naudas sodu.

Tāpat Adamovičam piemērots liegums uz gadu un vienu mēnesi ieņemt Saeimas deputāta amatu.

Tiesa arī apmierināja prokurora pieteikto materiālā kaitējuma kompensāciju un nolēma piedzīt no Adamoviča par labu valstij kompensāciju 3550 eiro apmērā.

Tā kā Adamovičs dzīvo Preiļos, viņam no Saeimas pienākas kompensācija par dzīvojamās telpas īri Rīgā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izmeklēšanā atklāja, ka Adamovičs valsts apmaksātajā dzīvoklī izmitinājis dēlu. Līdz ar to valsts apmaksājusi deputātam dzīvokli, ko viņš pats nav izmantojis.

"Apsūdzība ir par laiku periodu septiņiem mēnešiem, un šajā laika periodā viņš šim dzīvoklim tikai vienu reizi bija atradies tuvumā pēc mobilā tālruņa datiem. Tas liecina, ka viņš šo dzīvokli neizmantoja," sacīja prokurors Ando Skalbe.

"Nu, bet nekur nav atrunāts, cik man tur ilgi jāuzturas vai cik man tur bieži jābūt. Es vēlreiz atkārtoju, ka tur bija manas mantas, tur bija mana datortehnika, mēbeles. Es tur kādreiz iegriezos. Tas ir šo normatīvo aktu interpretācijas jautājums. Es neko neesmu ne izkrāpis, ne zadzis, ne mantiski kaut ko ieguvis no šī," sacīja deputāts.

Viņš norādīja: "Saeimas normatīvajos aktos ir rakstīts, ka ģimenes locekļi drīkst dzīvot dzīvokļos, par ko es saņemu kompensāciju. Vidējais dēls atnāca studēt, un viņam, es domāju, ir pilnas tiesības dzīvot vienā no šiem dzīvokļiem."

Adamovičs žurnālistiem pēc tiesas sēdes īsi paziņoja, ka viņš spriedumam nepiekrīt un to pārsūdzēs.

Skalbe savukārt skaidroja, ka dēls dzīvoklī drīkstējis uzturēties, taču pārkāpums ir tas, ka dzīvokli nav izmantojis deputāts. Viņš uzsvēra, ka deputātam kompensācijas ir paredzētas ar mērķi, lai viņš Rīgā varētu darīt savu darbu, savukārt Adamovičs galvaspilsētā uzturējies citā, otra dēla īrētā dzīvoklī.

Saeimas deputāts Aldis Adamovičs
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

"Es kategoriski nepiekrītu izkrāpšanas faktam, ko man inkriminē. Un es nekādā gadījumā neesmu guvis nekādu mantisko labumu, ko man par septiņiem mēnešiem šobrīd inkriminē. Protams, pārsūdzēsim. Es uzskatu, ka tā ir dažāda normatīvo aktu izpratne. Neko vairāk arī šobrīd nevaru komentēt," teica Adamovičs.

Spriedumu iesaistītajām pusēm būs iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

KONTEKSTS:

KNAB pērn rudenī lūdza pret deputātu sākt kriminālvajāšanu pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu. Prokurors Ando Skalbe, izvērtējot lietas materiālus, apsūdzību uzrādījis par krāpšanu un dienesta viltojumu.

Saskaņā ar apsūdzību deputātam inkriminē 83 eiro lielas transporta izdevumu kompensācijas izkrāpšanu. Tāpat personai inkriminē dzīvojamo telpu īres kompensācijas par septiņiem mēnešiem jeb 3150 eiro izkrāpšanu.

Saeima Adamoviču izdeva kriminālvajāšanai pērn 8. oktobrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti