Kosmētiķu un kosmetologu asociācija plāno lemt par demisijas pieprasījumu veselības ministram

Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija (LKKA) pirmdien ikgadējā sapulcē varētu lemt par veselības ministra Daniela Pavļuta (“Attīstībai/Par!”) demisijas pieprasīšanu, informēja LKKA.

Asociācijas sapulce norisināsies pirmdien plkst.17.00. 

LKKA norādīja, ka aizvadītās nedēļas valdības sēdē veselības ministrs bijis vienīgais ministrs, kurš iebildis pret skaistumkopšanas pakalpojumu kosmetoloģijā sniegšanas atsākšanu, neskatoties uz Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajiem pasākumiem drošai pakalpojumu sniegšanai. 

Asociācijas prezidente Renāte Reinsone paziņojumā medijiem norādīja: “Ja veselības ministrs nespēj izprast un aizstāvēt savu pārstāvēto nozari, tad mēs neredzam citu iespēju, kā biedrības sapulcē lemt par neuzticības izteikšanu par nozari atbildīgajam ministram. Mums ir izveidojies dialogs ar visām iesaistītajām ministrijām, izņemot Veselības ministriju, kuras pakļautībā esam  kā ārstniecības personas ar atbilstošu izglītību un kvalifikāciju. Veselības ministra izteikumi ir ciniski, nav skaidrs, kādi ir kosmētiķu un skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā pakalpojumi. Nav arī vēlēšanās ieklausīties un izprast kosmētiķu un skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā kā ārstniecības personu ieguldījumu sabiedrības veselības veicināšanā.”

Organizācija uzskata, ka valdības lēmumi norāda uz lielo medicīnas centru lobija stiprināšanu laikā, kad Veselības inspekcijā 9000 reģistrētiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem jāsaskaras ar aizliegumu strādāt un legālā veidā pelnīt iztiku. 

LKKA atzīmēja, ka asociācijas mērķis nav panākt, lai kādu soda. Organizācija uzskata, ka valsts iestādēm ir jāveicina uzņēmējdarbībai labvēlīgi apstākļi un jānodrošina godīgas konkurences iespēju brīvība visiem tirgus dalībniekiem. “Esam par pamatotiem un samērīgiem lēmumiem,” norādīja Reinsone.

Jau četru mēnešu garumā asociācija vairākkārt informējusi, ka situācija nozarē ir kritiska un nepieciešami tūlītēji valdības lēmumi. 

Paziņojumā arī minēts, ka “ilgstoša nepārdomātu lēmumu pieņemšana kropļo skaistumkopšanas pakalpojumu kosmetoloģijā tirgu.” Nozare slīgst ēnu ekonomikā, daudzas pakalpojuma sniedzējas nokļuvušas uz nabadzības sliekšņa un nespēj uzturēt ģimenes, vienlaikus jūtama valdības lēmumu nevienlīdzīgā attieksme pret skaistumkopšanas nozari kopumā un medicīnas centriem, kas šobrīd brīvi sniedz tos pašus pakalpojumus, neskatoties uz liegumu, norādījusi LKKA. Tāpat norādot, ka valdības pieņemtiem lēmumiem jārada ticība, ka tie tiek pieņemti, ievērojot taisnīguma principu. 

KONTEKSTS:

Ierobežojumus skaistumkopšanas nozarē noteica no 2020. gada 9. novembra, izsludinot ārkārtējo situāciju Covid-19 izplatības ierobežošanai. Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija (LSSA) un Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija (LKKA) nolēmušas vērsties Satversmes tiesā saistībā ar Covid-19  ierobežošanas nolūkā noteiktajiem  darbības aizliegumiem.

Savukārt veselības ministrs norādīja, ka pašreiz slimības izplatība vēl ir pārāk liela, lai varētu spriest par ierobežojumu mīkstināšanu skaistumkopšanas nozarē. 

Valdības lēmumu no 1. marta atļaut strādāt frizieriem un manikīra un pedikīra speciālistiem   skaistumkopšanas nozare uzņēma ar dalītām sajūtām. Frizieru salonos bez mitas zvana tālruņi un jau izveidots garš gaidītāju saraksts. Savukārt kosmētiķi un citi speciālisti, kuru darba atsākšanai durvis aizcirta tieši veselības ministra neizpratne, uzskata, ka viņi ir pazemoti un noteikti tiesāsies.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt