Rīta Panorāma

Jau nedēļu notiek protesti pie Krievijas vēstniecības

Rīta Panorāma

Intervija ar Zemessardzes komandieri brigādes ģenerāli Egilu Leščinski

Intervija ar Rīgas mēru (PP) Mārtiņu Staķi

Kongresu namā veidos vienotu atbalsta centru Ukrainas bēgļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgā plāno veidot vienotu atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Par!/Progresīvie").

Vienotais atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem būs vienas pieturas aģentūra, kurā būtu pārstāvētas gan valsts, gan pašvaldības iestādes. “Mēs varam iedomāties, kādām šausmām izgājis cauri bēglis, nonākot līdz Rīgai. Būtu nežēlīgi, ja viņš tiktu vēl dzīts pa dažādiem kabinetiem,” sacīja Staķis.

Centrā būs arī iespējas uzzināt par darba iespējamām un pieejamajām vakancēm. Tāpat tajā būs pārstāvēts nevalstiskais sektors, kas varētu piedāvāt praktisku palīdzību.

Šādu centru plāno veidot nekavējoties, lai tas varētu sākt darbu jau pirmdien, 7. martā.

Vienotais atbalsta centrs varētu atrasties Kongresu namā, kas pašlaik ir brīvs, gaidot pārtapšanu par akustisko koncertzāli. Staķis arī pauda, ka šī vieta ir simboliska, jo atrodas pretī Krievijas vēstniecībai: “Lai šie cilvēki redz, kāda veida humāno krīzi viņi ir radījuši pasaulē.”

Piedāvājot izglītības iespējas bērniem no Ukrainas, plāno vadīties pēc principa – tuvāk dzīvesvietai. Iecerēts piedāvāt bērniem latviešu valodas apguvi un psihologu palīdzību.

KONTEKSTS:

Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā februāra beigās tūkstošiem cilvēku devās bēgļu gaitās. Nedēļu kopš iebrukuma sākuma Ukrainu pameta aptuveni viens miljons cilvēku, liecina ANO Bēgļu aģentūras dati.

Kopumā, pēc ekspertu aplēsēm, krīze Ukrainā varētu atstāt bez pajumtes 12 miljonus cilvēku.

Latvija gatavojas uzņemt 10 000 iespējamo Ukrainas bēgļu, un tam Latvijā varētu būt vajadzīgi 34,7 miljoni eiro. Latvijas valstspilsētas ir gatavas uzņemt līdz 6000 Ukrainas bēgļu. Līdz 2.martam Latvijā bija ieradušies vairāk nekā 750 Ukrainas valstspiederīgo.

Lai sniegtu vienotu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, darbojas Latvijas nevalstiskā sektora izveidota tīmekļvietne www.ukraine-latvia.com. Platformā "Ziedot.lv" Ukrainas cilvēkiem piecu dienu laikā saziedoti vairāk nekā 4 miljoni eiro.

Valsts pārvalde un nevalstiskās organizācijas (NVO) aicina cilvēkus neorganizēt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem pašiem un nevest to uz Polijas–Ukrainas robežu, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tas ir bīstami, turklāt tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā. 

Kā palīdzēt?

Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Iedzīvotājiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Uzņēmumiem, kas gatavi ziedot preces vai bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Uzņēmumiem, kas gatavi nodarbināt bēgļus, reģistrēties šeit.

Iedzīvotājiem, kas gatavi bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti