Koļegova: Pamest amatu bija ministra piedāvājums bez alternatīvām

Lai gan vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") vakar norādīja, ka ar bijušo Valsts vides dienesta (VVD) vadītāju Ingu Koļegovu par viņas amata atstāšanu panākta abpusēja vienošanās, šodien Koļegova Latvijas Radio atzina, ka viņai citas alternatīvas, kā vien pamest amatu, dotas netika.

Koļegova: pamest amatu bija ministra piedāvājums bez alternatīvāmRūdolfs Krieviņš

  Tāpat Koļegova kritizēja veidu, kā tika atbrīvota no amata, jo netika dots laiks, lai līdz galam dotu norādes par iesākto darbu turpināšanu. Koļegova norādīja, ka, lai pabeigtu iesāktos darbus, kā arī pildītu saistības ar klientiem, jaunais vadītājs ir jāatrod pēc iespējas ātrāk. Kur viņa pati plāno turpināt karjeru, šobrīd Koļegova nevarēja atbildēt.

  "Ja arī ministrs ir nolēmis mainīt iestādes vadītāju, tās ir ministra tiesības, tad veids, kādā tas notika, manā ieskatā, var kalpot kā negatīvais piemērs, runājot par labu pārvaldību. Ir jānodod projekti, ir jānodrošina pēctecība. Caur medijiem paziņojot iestādes darbiniekiem un arī klientiem, ka viņiem ar šodienu vairs nebūs vadītāja un neesot absolūti nekādam plānam, kā rīkoties tālāk, jo tikai tagad tiks domāts, ko darīt tālāk, tas nav, nu, nav.." teica Koļegova.

  Bijusī VVD vadītāja sacīja, ka ar ministru Pūci nav apspriesti nekādi dienesta darba rezultāti pēdējo divu gadu laikā. "Šim piedāvājumam man nebija citu alternatīvu," pauda Koļegova.

  KONTEKSTS:

  Pūce ar Koļegovu tikās otrdien. Tikšanās laikā ministrs un ģenerāldirektore vienojās par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu ar šā gada 29. janvāri.

  Koļegova ir tikusi kritizēta gan saistībā ar VVD darbu, gan arī ar pilnīgas informācijas nenorādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā.

  2016. gada 1. septembrī Valsts ieņēmumu dienests (VID) atzina, ka Koļegova valsts amatpersonas deklarācijā nav norādījusi pilnīgu un patiesu informāciju par darījumiem lielā apmērā un ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

  Tolaik lietu arī nodeva izskatīšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

  Koļegova bija nosaukta kā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores amata kandidāte. Tomēr tad, atbilstoši "Firmas.lv" datiem, kļuva zināms, ka Koļegova ir 50% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumā "Pallogs" un dividendēs no uzņēmuma 2015. gadā saņēmusi 320 000 eiro.

  Medijos Koļegova skaidroja, ka ir tikai formāla "Pallogs" līdzīpašniece, bet labuma guvējs ir viņas brālis. Arī dāvinājumi esot izsniegti brāļa ģimenei. Tiesa, uzņēmuma gada pārskatos nebija atrodama norāde, ka uzņēmuma līdzīpašniece tam būtu aizdevumā izsniegusi iespaidīgas summas, kas radīja aizdomas par šo līdzekļu izmantošanu ''aplokšņu algu'' maksāšanai.

  Koļegova vēlāk nolēma atsaukt savu kandidatūru VID ģenerāldirektora amatam, skaidrojot to ar vienota politiskā atbalsta trūkumu.

  Dažāda veida kritiku Koļegova saņēma arī pēc 2017. gada vasarā notikušā postošā ugunsgrēka Jūrmalas nelegālajā atkritumu glabātuvē, kur bija uzkrāti vairāk nekā 20 000 tonnu atkritumu.

  Policija pieļāva, ka  notikusi ļaunprātīga dedzināšana, bet VVD uzskata - atkritumu dedzināšanas saistītas ar dienesta pastiprināto interesi par atkritumu biznesu un vēlmi to sakārtot.

  Koļegova vides dienestu vadīja kopš 2012. gada.

  6 komentāri
  Rauls Abikis
  Inga!! Tev bija jāsēž cietumā! Uzskatu, ka viegli tikusi cauri. Bīdīt atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes monopolu bija rentabls darbiņš, ceru, ka BAO (koļēgovas sponsors) ar dabūs kādu krimināllietu.
  Zane Līvmane
  Jau tajā brīdī, kad sākās viss skandāls ap VID krēslu un kur nu vēl vēlāk, kad arī sākās tiesas process – viņai vajadzēja atkāpties no sava amata, taču to nedarīja. Iespējams, ka Pūce iebīdīs tur iekšā savu cilvēku, taču tam cerams reputācija nebūs tāda, kāda ir šai madām!
  Anonīms lietotājs 24110
  Labi ka šī Kundze vairs nav, jo viņai bija melnais saraksts, kurā iekļuvušie nelojālie pilsoņi ne pie kādiem apstākļiem netika vairs Vides dienestā akceptēti! Ļaunatminīga un atriebīga viņa bija bezgala, ceru, ka Iņčukalna gudrona projekta plīvurs kritīs un visi juristadvokāti, kuri ar kundzes svētību gatavoja vidi savējiem saņems pēc nopelniem! Ministram cepuri nost par lēmumu! Beidzot Vides dienesta darbinieki varēs uzelpot, jo viņiem vairs nespiedīs pieņemt lēmumu izredzēti pietuvināto vajadzībām!
  Kremilek Rukis
  Lēmums novājināt VVD un padarīt to par tukšu čaulu, bija politisks un pieņemts jau sen. Koļegova bija tikai direktoriņš-rīkotājs, kuras uzdevums bija šo procesu piesegt ar tukšu runāšanu. Tagad, lai gan moris darbu nav vēl līdz galam padarījis, morim ir likts iet.. Nez, kas nāks vietā un vāks visas tās daudzmiljonu astes, kas aiz Koļegovas palika.
  Maris B
  Gan jau ar Daugavas murdu lietu viņai tika samaksāta skaists kukulis un par sviesta likšanu uz maizes nebūs jāuztraucas.
  Anonīms lietotājs 6871
  Negatīvs piemērs bija koļegovas pār mēru ilgā atrašanās amatā neraugoties uz kriminālprocesu un sliktajiem darba rezultātiem, kā arī gerharda gļēvums. Izmest nederīgu un sasmērējušos vadītāju no valsts pārvaldes ir svēts ministra pienākums. Atbalstu viedokli par sekošanu brāļa palešu ražotnes turpmākajām aktivitātēm, peļņai un nodokļu nomaksai.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti