Koalīcija nevienojas par amatu sadalījumu valdībā; sarunas turpinās piektdien

Topošās valdības koalīcija trešdienas rītā nav vienojusies par amatu sadalījumu valdībā, tāpēc sarunas turpinās piektdien, pēc koalīcijas partiju sanāksmes atzina politiķi.

Trešdienas rītā koalīcijas virzītā premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”) piedāvāja savu modeli darbam valdībā un amatu sadalījumu. Tomēr partijas to nav apstiprinājušas.

Politiķi nekonkretizēja, kuri jautājumi ir palikuši neatrisināti.

„Vienotības” politiķe un aizejošās Saeimas vadītāja Solvita Āboltiņa vien norādīja, ka domstarpības neesot par to, kam būtu jāvada Veselības ministrija. „Premjera kandidāte Straujuma piedāvāja koalīcijas partneriem savu redzējumu par to, kā viņa redzētu atbildības jomu sadali, (..) taču vienošanās netika panākta. (..) Par šo sadali netika panākta vienošanās," sacīja Āboltiņa.

Solvitas Āboltiņas komentārs pēc koalīcijas sēdes

Straujuma bija piedāvājusi, ka „Vienotību” pārstāvošie ministri vadītu Satiksmes ministriju, Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju. Turklāt „Vienotībai” būtu premjera postenis.

Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) būtu četri posteņi valdībā un Saeimas priekšsēdētāja amats, kura sakarā iepriekš bija minēts Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze. Atbilstoši Straujumas piedāvājumam, „zaļzemnieki” vadītu Labklājības ministriju, Zemkopības ministriju un Aizsardzības ministriju. Tāpat ZZS varētu pārņemt Ekonomikas ministriju, kas līdz šim nebija tās vadībā.

Savukārt Nacionālā apvienība (NA) turpinātu vadīt Kultūras ministriju un Tieslietu ministriju, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un iegūtu Veselības ministriju.

Topošie koalīcijas partneri, kas jau sastrādājušies 11. Saeimas sasaukuma laikā gan apgalvo, ka būtisku domstarpību viņu starpā nav.  

"Vairāk ir tas, par ko ir kopīgs viedoklis, nekā tas, par ko nav. Tā ka šobrīd rit normāls process, lai saskaņotu atlikušos negludumus un es domāju, ka tuvākajā laikā mēs to arī paveiksim," norādīja Nacionālās Apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. 

Jau vēstīts, ka vecā koalīcija pirmdienas rītā ir vienojusies arī turpmāk strādāt kopā pašreizējās premjeres Laimdotas Straujumas („Vienotība”) vadībā. Pirmdien un otrdien Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar visām Saeimā iekļuvušajām partijām un pārrunāja to mērķus Saeimā. "Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība, kā arī Nacionālā apvienība ir vienojušās saglabāt pašreizējo koalīciju un turpināt darbu arī nākamajā valdībā.

12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt deputātu mandātus sešiem politiskajiem spēkiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - astoņus un partija „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti