Panorāma

Anonīmie interneta komentāri nepazudīs

Panorāma

Darba grupa gatavojas atskaitei

Partijas ar prezidentu runā par patvēruma meklētājiem

Koalīcija joprojām strupceļā par bēgļu uzņemšanu

Pirmdien, 14.septembrī, tiekoties valdošās koalīcijas partijām, tām aizvien nebija izdevies panākt vienprātību par bēgļu uzņemšanu. Arī pēc tikšanās ar Valsts prezidentu politisko partiju viedoklis strīdīgajā jautājumā par patvēruma meklētāju uzņemšanu nav būtiski mainījies.

Praktiski visas politiskās partijas pēc sarunām ar prezidentu Raimondu Vējoni uzsvēra, ka bēgļu jautājuma atrisināšana ir vitāli svarīga Latvijas drošībai, tomēr partijām bija pilnīgi pretējs viedoklis par to, kāds risinājums vairāk atbilst Latvijas drošības interesēm. Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka šoreiz Latvijai būtu jāsolidarizējas ar citām Eiropas valstīm, neuzņemot bēgļus, bet sniedzot cita veida palīdzību.

“Bēgļu uzņemšana jau nav vienīgā no rīcībām, kas ir solidāra. Ir kopīgi jāsargā ārējās robežas; pašlaik Latvija ir iesaistījusies dažās “Frontex” operācijās. Protams, mēs varam vēl vairāk iesaistīties un palīdzēt tām valstīm, kuras tiešām nespēj tikt galā ar plūsmu, lai nenāk jauni bēgļi. Otrkārt, varam iesaistīties attiecībā uz bēgļu nodrošināšanu valstīs, kur viņi ir saseguši kritisko masu. Bet bēgļu pārdale - tas ir pavisam atsevišķs stāsts, un tā nav cīņa ar cēloņiem, tā jau ir cīņa ar sekām,” pauda ZZS pārstāvis Armands Krauze.

Savukārt partijas “Vienotība” vadītāja Solvita Āboltiņa uzskata, ka tik apjomīgas humanitārās krīzes apstākļos Latvijai ir jābūt pretimnākošākai arī citu Eiropas valstu interesēm.

Opozīcijā esošā “Saskaņas” vadītājs Jānis Urbanovičs uzsver, ka partija principā neiebilst pret bēgļu uzņemšanu, bet ir sašutusi par to, ka valdība nepietiekami par šiem jautājumiem komunicē ar sabiedrību. “Mēs nekādā gadījumā nevaram būt pret šo nelaimīgo cilvēku uzņemšanu un samīļošanu Latvijā. Bet mēs nezinām, cik viņi būs, kur viņi būs un kad viņi būs. Mēs nezinām, kā mūsu valdība to visu grib organizēt. Ja valdība tur ne tikai mūs, bet arī sabiedrību neziņā par to, kā viņi to darīs, nozīmē - vai nu viņi nezina joprojām, vai viņiem ir kauns,” komentēja Urbanovičs.

Tāpat pirmdien notika ZZS valdes sēde, pēc kuras politiskais spēks paziņoja, ka savu nostāju nemainīs. Pirmdien notika arī koalīcijas kopsēde, kurā partijām aizvien neizdevās panākt vienprātību par bēgļu uzņemšanu.

Tikmēr, kuluāros par tālāko situācijas virzību izskan, ka neatkarīgi no partiju nostājas, Latvijai tik un tā būs jāuzņem papildus patvēruma meklētāji. Tāpat izskanējis, ka domstarpības par šo jautājumu var novest pie Straujumas valdības krišanas.

Iepriekš “Vienotība” arī neslēpa, ka valdības stabilitāte bēgļu jautājuma dēļ ir apdraudēta, tomēr politiķiem būtu jāsaprot, ka valdības krišana bēgļu problēmu neatrisinātu un ar to jebkurā gadījumā nāktos strādāt arī nākamajai valdībai. Savukārt Zaļo un Zemnieku savienība uzskata, ka šobrīd draudus valdības stabilitātei nesaskata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti