Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Čekas maisus» sāks atvērt šogad

KNAB darbinieki paši novāc aģitācijas plakātus

KNAB aģitācijas priekšā bezspēcīgs - varētu tapt bargāki likuma grozījumi

Tuvojoties vēlēšanām, vairāk ir arī partiju priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izrādījies bezspēcīgs atsevišķu partiju aģitācijas pārkāpumu priekšā, tādēļ jau drīzumā varētu tapt jauni, daudz bargāki likuma grozījumi.   

Vēl pēdējās dienas līdz vēlēšanām partijas steidz izplatīt aģitācijas materiālus. Daudziem pastkastītēs, iekrituši “Dienas Biznesa”  speciālizlaidumi, bet iebraucot Rīgā, jau iztālēm bija redzams partijas “Saskaņa” līdera foto pie Spīķeriem. Un tieši šie abi gadījumi nonākuši pastiprinātā KNAB redzeslokā. Jau pirms piecām dienām, KNAB lika “Saskaņai” plakātus novākt, bet līdz pat trešdienas pēcpusdienai nav likumīgu iespēju panākt, lai tie tiešām pazustu.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume norādīja, ka tiesiskais regulējums ir tāds, ka ir jāievēro mēnesis izpildes darbiem, un šajā gadījumā KNAB administratīvais akts tika ignorēts.

Iespējamie partiju pārkāpumi trešdien ar Straumi tika pārrunāti Saeimas Nacionālās drošības komisijā. Secinājums ir tāds – šajās vēlēšanās īsti izdarīt neko nevar, bet solīts tiek, ka varētu tapt likuma grozījumi.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”) pieļāva, ka

KNAB varētu nākt klajā ar grozījumiem, kur viņi ir atklājuši likuma robus, piemēram, iespēju uzreiz novērst pārkāpumu.

Jau trešdien atsevišķi vēlēšanu iecirkņi sākuši darbu un KNAB saņēmis arī informāciju par pārkāpumiem. Tā, piemēram, Lielvārdē ēkā, kurā strādā iecirknis, paredzēta arī kāda partijas tikšanās. 

KNAB ar aplikācijas palīdzību saņēmis jau vairāk nekā 1000 ziņojumus par iespējamiem partiju pārkāpumiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti