Panorāma

Sākas kinoforums «Un Vārds tapa filma»

Panorāma

Uzmana, lai Rīgā nededzina kūlu un lapas

Plašs ugunsgrēks pie Ķīšezera

Ķīšezera krastā Rīgā degusi kūla

Rīgā, Ķīšezera krastā pie Jaunciema gatves, degusi kūla, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informācija tviterī.

Jaunciema gatvē netālu no Ķīšezera bija redzami melni dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg kūla un meža zemsedze.

Degšanas platība bija 5 hektāri.

Netālu no ugunsgrēka izelšanās vietas atrodas mazdārziņu teritorija. Ugunsgrēka perēkli pamanīja kāda ģimene, kas bija izlēmusi mazliet pastaigāties.

“Liesmas bija tikai 10 kvadrātmetru lielumā un augstumā līdz celim. Tikko bija sācies ugunsgrēks. Kamēr zvanīju ugunsdzēsējiem, bija pārmeties uz lielajām niedrēm jau.  15 minūtēs jau puspļava dega,” stāstīja aculiecinieks Kaspars.

“Pēc kāda laika, kad liesmas jau bija aizgājušas tālāk, diezgan daudz gulbji cēlās gaisā. Skats bija diezgan briesmīgs. Briesmīgi. Nezinu, kā ko tādu var nodarīt dabai, nezinu,” sacīja aculieciniece Līga.

Liesmas izplatījās ļoti strauji un draudēja pārsviesties uz mazdārziņiem, tur sabūvētajām ēkām un izmestajiem atkritumiem. Tāpēc sākotnēji dzēšanas darbos īpaša uzmanība tika pievērsta mazdārziņu glābšanai no liesmām.  

VUD jau pirms svētkiem aicināja iedzīvotājus nededzināt kūlu un ziņot par ugunsgrēkiem.

Šogad reģistrēti jau vairāk nekā 2000 pērnās zāles ugunsgrēku, kuros nodegušas vairākas ēkas un bojāgājuši un cietuši vairāki cilvēki.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti