Panorāma

Tautas fronte atgūst relikvijas

Panorāma

Vai gaidāma jauna novadu reforma?

Ķemeru sanatorijas liktenis iestrēdzis juridiskos strīdos

Ķemeru sanatorijas liktenis iestrēdzis juridiskos strīdos

Vēsturiskās Ķemeru sanatorijas liktenis aizvien vairāk grimst juridiskos strīdos. Vienai tiesvedībai seko nākamā, un jau tagad skaidrs – jaunās izsoles datumu un līdz ar to arī vēsturiskā kompleksa jauno īpašnieku tik drīz neuzzināsim. Savukārt amatpersonas saistībā ar Ķemeru lietu paustos apvainojumus tiesu sistēmai komentēt nesteidz, publiskas diskusijas atliekot līdz Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdei trešdien.

Jūrmalas tiesa pilnībā apmierinājusi sūdzību par tiesu izpildītāja Ulda Zepa rīcību saistībā ar Ķemeru sanatorijas izsoli. Tas nozīmē – otrdien, kā sākotnēji bija plānots, izsole nenotiek. Un pagaidām grūti prognozēt, kad varētu būt skaidrība par jaunu datumu.

Tiesu izpildītājam pārmestas vairākas lietas, tostarp izsolāmā objekta neaplikšanu ar pievienotās vērtības nodokli, kā arī nepilnīgu objektam piederošās mantas uzskaiti. Zeps gan pārmetumus tiesā noraidīja.

"Nevienā no normām nav minēts, ka tiesu izpildītājam būtu jāvērtē izsoles sākumcena vai citi apstākļi. Tas, kas ir noteikts PVN likumā un saistošajos MK noteikumos, es kā tiesu izpildītājs esmu izpildījis pilnībā," teica Zeps.

No plašākiem komentāriem kameras priekšā gan tiesu izpildītājs atturas, vien solot Jūrmalas tiesas lēmumu pārsūdzēt apgabaltiesā.

Taču juridiskie līkloči saistībā ar Ķemeriem ar to tikai sarežģījušies. Jo pa šo laiku savas tiesības lūgt izsoli turpmāk organizēt viņam, jau paudis pirms mēneša apstiprinātais maksātnespējas administrators Ainars Kreics.

Turklāt Ķemeru jautājums novedis pie daudz plašāku apspriežamo problēmu loka, par ko šonedēļ turpināsies diskusijas Saeimas komisijā. Proti, pagājušajā nedēļā skarbus pārmetumus gan tiesnesei Ilzei Freimanei, kura iepriekš pasludināja Ķemeru sanatorijas līdzšinējā īpašnieka “Ominasis Latvia” maksātnespēju, gan tiesu sistēmai kopumā pauda bijušais “Ominasis Latvia” pārstāvis advokāts Artūrs Spīgulis.

Jūrmalas tiesa Spīguļa pārmetumus nekomentē. Arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns jau vairākas dienas no komentāriem izvairās. Vienīgi Kreics tos kategoriski noraida. Viņaprāt, maksātnespēja uzņēmumam “Ominasis Latvia” bija jāpasludina jau krietni agrāk.

"Šobrīd manā skatījumā bija pats pēdējais brīdis, kad pasludināt maksātnespēju. Jo, pasludinot to vēl vēlāk, liela daļa kreditoru, tai skaitā valsts budžets, iespējams, nesaņems savus prasījumus," norādīja maksātnespējas administrators.

Kreics arī norāda – ja izsoles organizēšanu uzticēs viņam, jaunais izsoles datums varētu būt zināms ne ātrāk kā pēc mēneša, un pati izsole nenotiks ātrāk kā vasaras beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti