Dienas ziņas

Rīgā gaidāmi jauni satiksmes ierobežojumi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vecāki iebilst pret jaunu piebūvi jaunas skolas vietā

Ķekavas novadā vecāku gaidītās jaunās sākumskolas ēkas vietā plāno jaunu piebūvi

Pēc divām nedēļām Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskolas moduļu tipa piebūvei beidzas nomas līgums, tāpēc dome pieņēmusi lēmumu uzbūvēt nedaudz lielāku, pašvaldībai piederošu moduļu tipa piebūvi. Vecāki, kuri par jaunas skolas būvniecību cīnās jau vairāk nekā sešus gadus, to uzskata par naudas šķērdēšanu, jo vietu trūkumu jauna piebūve neatrisinās. Turklāt pirms trīs gadiem pašvaldība jau iegādājusies zemes gabalu jaunajai skolai.

Moduļu piebūve pie Pļavniekkalna skolas šeit atrodas jau kopš 2010. gada. Pēdējos sešus gadus vecāki ir cīnījušies par to, lai uzbūvētu jaunu sākumskolu. Tomēr pašreizējā dome lēmusi šīs piebūves vietā izveidot citu piebūvi.

Pēc izglītības pārvaldes datiem, desmit gadu laikā Pļavniekkalna sākumskolā skolēnu skaits palielinājies teju par 30% un šajā mācību gadā skolā mācījās 196 bērni. Esošā šaurība moduļbūvē apnikusi gan skolotājiem gan vecākiem.

"Skolotāja palīgs, skolotāja Daina strādāja noliktavā. Noliktavā bija ielikts galdiņš, kur viņai bija nodarbības ar bērniem un sarunas ar vecākiem. Tas ir normāli," sprieda Pļavniekkalna sākumskolas skolotāja Iveta Kalniņa.

Skolotāji vismaz publiski gan piekrīt jaunas piebūves būvniecībai, kas ļaus skolā uzņemt vēl 112 audzēkņus un justies mazliet ērtāk pēc iespējas ātrāk.

Tikmēr vecāki uzskata, ka jāizmanto jau 2019. gadā gandrīz par 300 000 eiro jaunas skolas būvniecībai iegādātais zemes gabals "Abuli", bet jauna, pašvaldībai piederoša piebūve ir tikai naudas šķērdēšana.

"Es domāju, ka nav tik traki, var arī šeit vēl uzturēties, kamēr uzbūvēs jaunu skolu. Pilnīgi noteikti," vērtēja trīs skolēnu mamma Ērika.

Vecākus neapmierina arī tas, ka jaunās piebūves būvniecības laikā skolēni mācīsies Ķekavas centrā, tā sauktajā "sarkanajā skoliņā", bet būvējot jauno skolu, mācības varētu turpināt šeit pat.

Pret kārtējo jaunas skolas būvniecības atlikšanu paraksti tiek vākti portālā "Manabalss.lv", kur līdz šodienai parakstījušies 515 cilvēki.

"Mēs arī ļoti daudzi vecāki uzsvērām, ka varbūt ieguldām pēc iespējas mazāk naudas šeit, lai varētu iekrāt tai nākotnes skolai. Tāds bija mūsu mērķis, ka nevajag nelietderīgi tērēt šo naudu," norādīja četru bērnu mamma, iniciatīvas iesniedzēja Ilze Dzene.

Novada domes priekšsēdētājs mierināja, ka jaunā piebūve vizuāli neatšķiršoties no īstas ēkas, bet piekrita, ka tā problēmas neatrisinās.

"Pēdējos desmit gados būvētās piebūves Ķekavas novadā neviena nav pilnībā atrisinājusi vietu deficītu, tomēr vairākās vietās šīs piebūves ir realizētas. Šobrīd, izvērtējot indikatīvās izmaksas, investīcijas uz vienu skolēna vietu, šī piebūve ir būtiski finansiāli izdevīgāka nekā iespējamā jaunas skolas izbūve," skaidroja Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko ("Izaugsme").

Lētākais piedāvājums piebūves būvniecībai iepirkumā  ir 3,5 miljoni eiro bez PVN, savukārt jaunas skolas būvniecība varētu izmaksāt ap 23 miljoniem eiro. Plānots, ka jaunā piebūve tiks uzbūvēta līdz 2023. gada nogalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt