Dienas ziņas

Atsāk skatīt AS «KVV Liepājas metalurgs» maksātnespējas lietu

Dienas ziņas

Latgalē palielinās marihuānas audzētavu skaits

Deputāti skolēnu vecāku viedokli neuzklausa

Ķekavas domnieki neuzklausa piketējošos vecākus – nolemj jauno Pļavniekkalna skolu būvēt vecās vietā

Pēc gandrīz trīs stundu ilgām debatēm, neuzklausot ne piketā, ne vecāku parakstītajā manifestā izteiktās  prasības būvēt ekonomiski izdevīgu un lielu skolu Katlakalnā, Ķekavas novada pašvaldības deputāti ar balsu vairākumu nolēma, ka  Pļavniekkalna sākumskola ir jānojauc un tajā pašā vietā jābūvē jauna.

Ar plakātiem rokās, kas atgādināja, ka domes priekšsēdētāja amats nav ilgmūžīgs un deputātiem jāstrādā tautas labā, ceturtdien, 15.septembrī, pie Baložu pārvaldes, kur notika Ķekavas novada domes sēde, pulcējās ap 60 Pļavniekkalna sākumskolas bērnu vecāku, kuri iebilst pret skolas nojaukšanu un jaunas, tikai par 80 vietām lielākas, skolas būvniecību vecās vietā.

"Mēs ceram, ka rezultātā mēs dabūsim Katlakalnā ilgtermiņā atbilstošu skolu, kura ir pietiekami liela, lai tai brīdī, kad skola būs uzcelta, aiz viņas jau nebūtu rinda, kura tur netiek iekšā," sacīja Pļavniekkalna sākumskolas padomes pārstāvis Ansis Kalvāns.

Piketā turpat līdzās skaitliski apmēram tikpat daudz pulcējās domes lēmuma atbalstītāji, kuri nevēlas līdzās bērnudārzam redzēt vēl lielu skolu, kas turklāt neesot nepieciešama Kaatlakalna bērniem.

Vienprātība nevalda arī deputātu vidū. Opozīcija atbalsta 173 vecāku parakstīto manifestu, kurā prasīts lēmuma pieņemšanu atlikt un izsludināt metu konkursu par sākumskolas būvniecību Sporta ielā, un saskaņā ar abu metu konkursa rezultātiem veikt ekonomisko salīdzinājumu.

"Šis jautājums ir tik ļoti saasināts, politizēts un ar emocijām piebērts, ka būtībā šobrīd būtu vērts apstāties ar to pacelto kāju un padomāt, vai to soli spert uz priekšu vai atpakaļ," sacīja Ķekavas novada domes deputās Andris Ceļmalnieks ("Vienotība").

Pozīcija un domes priekšsēdētājs gan uzsver, ka  jaunās skolas būvniecība vecās vietā ir pārdomāts un izsvērts lēmums, kas jāaizdara līdz 2019. gadam, kad Pļavniekkalna sākumskolai beigsies akreditācija. Solis pretim vecākiem gan tikšot sperts, taču vietas maiņa gan netikšot apspriesta.

Pēc gandrīz trīs stundu ilgām debatēm,ar deviņām balsīm par un sešām pret deputāti nolēma uzsākt sarunu procedūtu un slēgt līgumu par projektēšanas uzsākšanu ar Pļavniekkalna sākumskolas metu konkursa uzvarētāju SIA''AR4''.

Piketējošie vecāki gan sola neapstāties un meklēt iespēju kā lēmumu apturēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt