Dienas ziņas

ANO komanda dodas uz Zaporižjas AES

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ķekava divus gadus nespēj izstrādāt jauno teritorijas plānu

Ķekava divus gadus nespēj izstrādāt jauno teritorijas plānu

Ķekavas pašvaldībai jau divus gadus nav apstiprināts jaunais teritoriālais plānojums. Vietvarā min dažādus iemeslus, pat kovida pandēmiju. Tikmēr iedzīvotāji gadiem sūrojas par nesakārtotiem jautājumiem.

Ķekavas novadā pašlaik ir spēkā vecais teritorijas plānojums 2009.–2021. gadam. Kamēr top jaunā redakcija, nav iespējas sakārtot dažādus juridiskos jautājumus, tostarp ceļu piederību. Tikmēr ķekavnieki jau gadiem sūdzas novada domei par grants ceļu slikto kvalitāti vairākos ciematos. Pamatā tie ir privātie ceļi, kuriem pašvaldība varētu noteikt publiskās ielas statusu un pārņemt tos savā pārziņā, ja vien stātos spēkā jaunais teritorijas plānojums.

Vairāki novada iedzīvotāji, stāstot par sliktajiem ceļiem, nevēlējās atklāt savu vārdu. Kāds iedzīvotājs stāstīja, ka uztraucas par iespēju salauzt kāju uz ceļa. Kāda cita iedzīvotāja norādīja, ka automašīnas brauc arvien tuvāk viņas žogam, lai izvairītos no sliktā ceļa seguma.

Arī novada iedzīvotājs Gatis atzina: "Tas ir diezgan kaitinoši, kāpēc tādiem ceļiem, kas ir sabiedriskā labuma, kāpēc ir ielas, kam ir jābūt privātīpašumā. Es domāju tur pašvaldība varētu vairāk iesaistīties ar savu iniciatīvu un pārņemt tos savā pārziņā."

Lai pašvaldība pārņemtu atsevišķus privātos ceļus savā pārziņā, tie jāiekļauj teritorijas plānojumā, kas Vides aizsardzības un attīstības ministrijai (VARAM) ir jāapstiprina. Taču ar jauno plānojuma redakciju Ķekavas pašvaldība kavējas jau divus gadus, aizbildinoties, ka bijuši kovida ierobežojumi.

Ķekavas novada pašvaldības attīstības un būvniecības pārvaldes vadītāja vietnieks Juris Križanovskis stāstīja, ka kovida sakarā bija ierobežojumi publisko apspriešanu rīkošanā. "Tiek pārskatīta teritorijas plānojuma redakcija priekšlikumu dēļ, kuri saņemti no jauna, un normatīvo aktu izmaiņu dēļ. Kaut gan minētais šķiet nenozīmīgi, tomēr ir prasījis daudz laika,” norādīja Križanovskis.

Pašvaldībā gan atzina, ka problēmas esot apzinātas. Ķekavas novada domes Īpašumu pārvaldes vadītājs Edgars Melnieks stāstīja: "Izstrādājot jauno teritorijas plānojumu, mēs esam apzinājuši visas šīs problēmas, cik nu iespējams. Mēs apmēram 50 kilometriem esam noteikuši pašvaldības nozīmes ceļa statusu. Tas nozīmē, kad jaunais teritorijas plānojums stāsies spēkā, būs daudz tādu ceļu, par kuriem rūpēsies pašvaldība."

Iepriekšējo teritorijas plānojuma redakciju pirms diviem gadiem VARAM neakceptēja, taču jauno versiju ministrija no Ķekavas pašvaldības gaida vēl līdz šim brīdim. Ministrijas pārstāvis Raivis Bremšmits stāstīja: "Šobrīd darbi vairāk ir Ķekavas novada domes pusē, jo nav pieņemts lēmums no Ķekavas novada domes par pilnveidotā teritorijas plānojuma redakcijas apspriešanu. Līdz ar to, kad būs šī publiskā apspriešana, būs nākamais VARAM iesaistes posms. Iedzīvotāji ļoti gaida risinājumu, protams, to jautājumu nevajadzētu atlikt ļoti ilgi, tāpēc arī gaidām mēs no pašvaldības."

Ķekavas pašvaldībā sola, ka septembra beigās plānots izsludināt kārtējo publisko apspriešanu. Pēc tās noslēguma provizoriski gadu mijā jauno redakciju plānots iesniegt VARAM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti