Dienas ziņas

Latgalē attīstās metālapstrādes nozare

Dienas ziņas

Valmieras teātrī tapis iestudējums "Provinces anekdotes"

Konkurētspējīga izglītība novados

Ķeguma jaunieši izvēlas mācīties vidusskolā ārpus sava novada

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Skolās sācies eksāmenu laiks - līdzās intensīvam mācību procesam skolēniem jāpieņem lēmums par nākamo izglītības iestādi.

Astra ir devītās klases skolniece. Pirms gada viņa no Ķeguma komercnovirziena vidusskolas mācīties pārgāja uz Ogri. Viņasprāt, skolas programma neesot nodrošinājusi atbilstošu sagatavotību pamatskolas noslēguma  eksāmeniem.

„Mums ļāva kontroldarbus rakstīt no kladēm un grāmatām, bet šajā skolā viss ir daudz stingrāk, un man nav ielikti tie pamati: tur es mācījos uz 8 – 9, te uz 5 – 6. Un tagad apgūstu pašmācības ceļā to pašu sākumu,” klāsta Astra.

Viņa nav vienīgā Ķeguma jauniete, kas pēdējo gadu laikā izglītību apgūt izvēlējusies blakus novados vai Rīgā. Kā liecina dati, pēdējo četru gadu laikā Ķegumā būtiski krities deklarēto jauniešu skaits, kas izvēlas mācīties vienīgajā novada vidusskolā. Ja 2010. gadā no 310 jauniešiem Ķegumā vidusskolā mācījās 109, tad 2014. gadā no 225 – vien 36. „Ir jādomā, kas ir par lietu, kāpēc bērni izvēlas: vai tas ir teiciens, ka tur, kur neesmu, ir zāle zaļāka, vai tomēr citas pamatotības vai viedokļi,” saka Ķeguma novada pašvaldības izglītības speciāliste Sandra Čivča.

Par savu pieredzi stāsta arī Rihards, kurš mācījās Ķeguma komercnovirziena vidusskolā.

„Rīgā, kā tautā runā, ir augstāks līmenis, un es domāju, ka tā dēļ daudzi arī iet projām. Kaut kur esmu dzirdējis, ka tajā skolā, uz kuru grib iet, līmenis ir augstāks,” saka Rihards.

Šobrīd Ķegumā izglītības nozare esot reformas priekšā. Izsludināts konkurss uz skolas direktora amatu un rīkots forums par izglītības attīstības iespējām novadā. Diskusijās ar skolēniem un vecākiem secināts, ka prioritāte ir konkurētspējīga izglītība un pozitīva vide. „Nav jau noslēpums - bērnam būs agrāk jāceļas, izdevumi ēdināšanai, ceļa izdevumi būs lielāki nekā tad, ja bērns mācīsies tepat uz vietas. Gan arī drošības ziņā [būs citādi], šeit tomēr nav lielo pilsētu kārdinājumu,” saka Čivča.

Pāragri, pēc Civčas vārdiem, esot arī spriest par komercnovirziena porgrammas maiņu, tas tomēr skolu atšķirot no citu piedāvājuma, kas mūsdienās ir gana plašs. Turklāt komercnovirziens joprojām esot aktuāls, par ko liecina arī jaunatvērtā komercnoviziena klase Ogres vidusskolā, kur nokompletēta klase ar 26 skolēniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti