Dienas ziņas

Londonā spriež par garīgās veselības jautājumiem

Dienas ziņas

Attīra un sakārto piekrastes

Apturēta Kandavas kartodroma darbība

Kandavas kartodroma darbība apturēta; trases nākotne nezināma

Nedēļas nogalē Kandavas kartinga trasē bija plānotas starptautiskas sacensības uz kurām jau bija pieteikušās septiņpadsmit komandas. Tomēr  sacensības ir atceltas, jo  kartodroma darbību  apturējis  kārtējais tiesas lēmums. Strīds par kartodroma darbību radīto troksni aizsācies jau pirms desmit gadiem, un trases nākotne  joprojām esot nezināma.

Vecākā kartinga trase Latvijā pēc atjaunošanas 2008. gadā esot modernākā visā Baltijā.Tomēr  kopš 2014. gada tajā notikušas ne vairāk kā piecas sacensības. Starptautiska mēroga sacensības bija plānotas arī 20. oktobrī, bet treniņu vietā trasē šodien valda klusums. Sacensības atceltas, jo trases darbību apturējis kārtējais tiesas lēmums.

"Mēs nevienu brīdi šo četru gadu laikā, man liekas, neesam dzīvojuši bez tiesas procesiem. Visu laiku ir kaut kādi procesi, arī šobrīd. Pagājušajā nedēļā saņēmām tiesas spriedumu. Argumentāciju mums grūti saprast, gaidīsim pilno tiesas lēmumu," Latvijas Radio teica SIA''Kartodroms'' pārstāvis Ģirts Ļaudaks.

Visu strīdu pamatā ir trokšņi  un to apdraudējumi trases tuvumā esošo māju iedzīvotājiem. Kā stāsta pašvaldības jurists, šobrīd dome iesaistīta četrās tiesvedībās,

kam par pamatu ir 2014. gadā pieņemtais domes lēmums aizliegt trasi ekspluatēt, līdz tiks uzbūvēta trokšņu barjera. Tolaik trokšņu līmenis esot bijis pārsniegts, un to fiksējusi arī Veselības inspekcija. Taču 2015. gadā Ministru kabinets noteica jaunus pieļaujamos trokšņu līmeņus ārpus telpām, un 2014. gada lēmums tika atcelts, kam atkal sekoja virkne tiesvedību.

"Bijuši ļoti daudz lēmumu aizliegt, atļaut... galvenokārt jau tāpēc, ka ir bijis Satversmes tiesas spriedums, kurš trokšņu robežas ir pamainījis, noteicis zemākas pieļaujamās. Bija, ja nemaldos 75 decibeli dienas laikā šajā zonā. Šobrīd ir 55 atļaujamais, un tāpēc dome arī katreiz ir reaģējusi," pauda Kandavas novada domes juridiskās nodaļas vadītājs Jānis Mazitāns.

Tiesvedības iedzīvotāju vārdā uzsākusi Elza Freiberga, kura blakus trasei esošajā Priežu ielā īrē telpas, bet pastāvīgi tajās nedzīvojot trokšņa dēļ. Telefonsarunā kundze skaidro, ka gandarījumu par uzvaru kādā tiesas epizodē neizjūtot, jo galvenais esot panākt, lai trokšņu līmenis tiktu nodrošināts atbilstoši likumdošanai.

"Tiesnesis savā lēmumā arī to visu ir pamatojis. Pat uzbūvējot to  čermetrīgo brandmūri sētā, trokšņu problēmu tas neatrisinātu, jo trase atrodas kaut kādi padsmit soļi no mājām. Tikai elektrokartingi. Normāla trokšņu siena un tikai elektrokartingi," teica Freiberga.

Tikmēr citi Priežu ielā dzīvojošie uzrunātie iedzīvotāji  tik kategoriski neiebilst  pret trases darbību. "Mēs bēdājamies. Mums daudz mazie, kas arī ļoti skatās tās kartinga sacīkstes, un pašai arī ļoti patīk. Kad katru dienu nebraukā, tad jau var ciest. Kad kādreiz braukāja katru dienu, tad gan bija tā, kā bija. Manis dēļ, lai brauc," atzina Priežu ielas iedzīvotāja Linda.

Vai trases darbība pavasarī tiks atjaunota vai  ne, kartinga saimnieki vēl nevarēja atbildēt, tomēr starp kandavniekiem ir  šī sporta entuazisti, kuri  gatavi rīkot teju vai referendumu, lai  seno kartinga pilsētas slavu Kandava nezaudētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt