4. studija

Trilleris bibliotēkā "Zvirbulis"

4. studija

Kas biedē Meža kapu apmeklētājus?

Cilvēki mēnešiem dzīvo bez tīra dzeramā ūdens!

Kamēr dome un strādnieki domā, Ēveles pagastā Strepu māja jau mēnešiem bez ūdens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ēveles pagastā divstāvu Strepu mājas iedzīvotāji jau vairākus mēnešus palikuši bez ūdens – akā ūdens nepietiek, bet komunālā dienesta pievestais ūdens ir tik netīrs, ka to nevar izmantot. Burtnieku novads gan sola pievest ūdeni no citas akas un par kavēšanos vaino darbu izpildītājus, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.

Pirms četriem gadiem pie Strepu mājas izrakta aka, taču ūdens nepietiek un ik pa laikam iedzīvotāji paliek bez ūdens - uz dažām dienām, nedēļu un nu jau uz mēnešiem.

Lai iedzīvotāji bez ūdens nepaliktu pavisam, to viņiem kannās divas reizes nedēļā piegādā Burtnieku novada domes norīkotais komunālais serviss.

Taču atvestais dzeramais ūdens ir netīrs. Ūdens, kas paredzēts saimnieciskām vajadzībām, – vēl netīrāks.

“Drausmīgs, jā. Kad melns spainis, tad jau neredz, bet, kad ielej baltā, tad viņš pilnīgi brūns,” stāsta mājas iedzīvotāja  Maiga.

Mājā dzīvo gan pensionāri, gan invalīdi, gan bērni. Netīrā ūdens dēļ visiem ir problēmas ar personīgo higiēnu un apģērba tīrību, visgrūtāk klājas skolēniem ar baltiem krekliem.   

Mājinieki stāsta, ka uz trim dienām palikuši bez ūdens pavisam, jo komunālais serviss to nav piegādājis laikus.  

“Tā mēs dzīvojam, kā bomži. Tā ir! Normāli nomazgāties nevar,” sašutumu neslēpj Maiga.

Iedzīvotāji vērsušies gan pagasta pārvaldē, gan novada domē, cerībā, ka aku salabos vai izdomās kādu citu risinājumu, lai ūdens no plastmasas mucām vairs nebūtu jālieto. Taču neviens neliekoties ne zinis.

Ēveles pagasta pārvaldes vadītāja Sarmīte Rodziņa raidījumam pauda, ka mājas labiekārtošanai veltīts ļoti daudz līdzekļu – uzlikts jauns jumts, ielikti logi un jaunas durvis. Taču tik daudz naudas, lai salabotu šo samilzušo akas problēmu, vairs neesot.

 “Ūdens apgāde nu nav atkarīga no manis personīgi. Ja tā būtu no manis personīgi atkarīga, sen viņiem tas ūdens būtu,” sacīja Rodziņa.

Tagad Burtnieku novada dome sola, ka problēmas risinājums ir atrasts.

Burtnieku novada pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Kļaviņš skaidro, ka netālu no mājas ir cita aka un plānots pievadīt ūdeni no tās, tikai jāieliek caurules un jāpievieno mājas ūdensapgādes sistēmai.  

Bet darbu aizķeršanos viņš skaidroja ar to, ka dome bija uzrunājusi “aku racējus un tīrītājus tepat no kaimiņu novada, kuri teica - jā, labi, gaidiet rindā divas nedēļas”,  un tā dome gaidīja un cerēja, ka “viss būs ātri un skaisti”. “Reālajā dzīvē bija tā, ka dienā, kad pienāca termiņš, viņi pateica - nē, viņi šobrīd neko vairs nedarīs, ka viņiem vai nu par aukstu, vai kā,” stāstīja Kļaviņš. 

Tagad darbus darīs komunālais dienests. Domes pārstāvis solīja, ka, ja nekādi šķēršļi neradīšoties, iedzīvotājiem jau drīz no krāna tecēšot ūdens.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti