Panorāma

Koronavīruss vairo slimības lapas

Panorāma

Panorāma

Jelgavā mudina parakstīties pret novadu reformu

Jelgavas namu pārvaldei pārmet aicinājumu parakstīties pret pilsētas apvienošanu ar novadu

Protestos pret administratīvi teritoriālo reformu jelgavnieki nevis bloķē ceļus ar traktoriem, bet vāc parakstus internetā. Taču reformas autori aizrāda – parakstu vākšanas kampaņā tiek izmantoti arī pašvaldības administratīvie resursi.

SIA ''Jelgavas nekustamā īpašumu pārvalde" ir izveidojusi savu elektronisko iedzīvotāju apzināšanas sistēmu. Tā ir tā vieta, kur jelgavnieki saņem informāciju par komunālajiem maksājumiem, par ēku siltināšanu un citiem saimnieciskiem jautājumiem. Taču, saasinoties diskusijai par administratīvi teritoriālo reformu, šī pašvaldības kapitālsabiedrība savu datu bāzi nolēmusi izmantot arī citiem mērķiem – sūtīt iedzīvotājiem e-pastus ar aicinājumiem parakstīties pret reformu.

E-pastus ar aicinājumu apmeklēt portālu “Manabalss.lv” un parakstīties pret Jelgavas pilsētas apvienošanu ar novadu saņēmuši vairāk nekā 9000 ''Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldes klientu''. Šis nekustamo īpašumu apsaimniekotājs ir pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība.

Tādēļ vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (“Attīstībai/Par!”) ieskatā notikusi administratīvo resursu nelietderīga izmantošana. “Publisko personu līdzekļu izšķērdēšanas novēršanas likums nosaka, ka pašvaldību kapitālsabiedrība drīkst izlietot savus līdzekļus, tai skaitā darbinieku darba laiku un e-pastu kontaktus, tikai tam mērķim, kam tā izveidota.

Un namu pārvalde nav izveidota, lai apspriestu administratīvi teritoriālo reformu,” norādīja Pūce.

Ministrs uzsvēra – pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieki drīkst paust savu viedokli par reformu, bet tas jādara no darba brīvajā laikā. Tomēr ministrs neplāno par šo gadījumu vērsties pret pašvaldību, jo nelietderīgie tēriņi, visticamāk, ir nelieli.

Ne Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (Zaļo un Zemnieku savienība), ne Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Juris Vidžis pašvaldības kapitālsabiedrības rīcībā nekādus pārkāpumus nesaskata.

“Tur nav nekādi līdzekļi izmantoti! Mēs skaidri redzam un saprotam, ka

pilsētas iedzīvotājiem šī informācija ir nepieciešama, jo varētu izmainīties gan viņu finansiālais stāvoklis, gan maksa par dažādiem pakalpojumiem,” skaidroja Rāviņš.

“Ja mans darba kolektīvs uzskata to par vajadzīgu – uzrunāt, tas nav mans vienpersonisks lēmums. Tas bija kolektīva lēmumus – uzrunāt. Un mēs uzrunājām,” norāda Vidžis.

Iedzīvotāju iniciatīvu neapvienot Jelgavu ar Jelgavas un Ozolnieku novadiem, kā arī saglabāt Jelgavai republikas pilsētas statusu portālā “Manabalss.lv” parakstījuši aptuveni 4500 cilvēku. Lai iniciatīvu varētu iesniegt Saeimā, nepieciešami vismaz 10 000 parakstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti