Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jelgavas ledus festivāla plānos – kartingi uz upes

Jelgavas ledus festivāla plānos – kartingi uz upes

Pēdējo dienu Jelgavā notiek ikgadējais ledus skulptūru festivāls. Rīkotāji apmeklētāju skaitu vēl rēķina, tomēr skaidrs, ka skulptūras apskatījuši vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Iespējams, nākamgad festivāla izklaides papildinās arī kartingu paraugdemonstrējumi uz Lielupes un Driksas.

Jelgavas ledus festivāla krāšņās skulptūras arī trešajā dienā aplūkot bija ieradušies daudz cilvēku. Siltā gaisa temperatūra lutina apmeklētājus, taču skulptūrām par labu nav nākusi, un daudzas jau manāmi pakusušas. Dažiem apmeklētājiem gan tieši tas šķiet pats interesantākais.

"Tur atkal cita forma veidojas, kad pakūst. Interesanti," nosaka festivāla apmeklētājs Guntis. 

"Forši tas, ka atšķirīgais no, piemēram, akmens būtu tas, ka šīs skulptūras ir laikā ietekmējamas. Attiecīgi laika faktors, ka tas ir tikai uz pāris dienām, un pēc tam vairs nekā nebūs, tas laikam ir tas interesantākais, atšķirīgākais no visa pārējā," tā atkal Andris, cits apmeklētājs. 

Citi apmeklē festivālu katru gadu ar ģimeni. 

"Mēs katru gadu apmeklējam, patīk, bet laika apstākļi nav tie patīkamākie, tāpēc šodien ir tādi zābaki, vakar bija krokšveidīgie. Bet emocijas pozitīvas. [..] Bērnam patika haizivs skulptūra. Viņam topā ir haizivis," stāsta Līga. 

Īpaši daudz pasākumā dzirdama lietuviešu valoda, kas gan nav pārsteigums. No Šauļiem līdz Jelgavai ceļā jāpavada tikai aptuveni stunda. 8 sec

"Lietuviešus interesē festivāli, kas ir ne tikai Lietuvā, bet arī Latvijā. Šeit ir brīnišķīgi, bet žēl, ka ir tik silts, un līdz ar to skulptūru mūža ilgums nav pārāk garš," nosaka Zita. 

Jelgavas ledus festivāls ar katru gadu paplašinās, un nākotnes plāni ir ambiciozi. Jau šogad apspriesta ideja blakus aizsalušo Driksu izmantot kartingu braucieniem. 

"Pats svarīgākais ir drošība. Organizatoriskie darbi, protams, prasa daudz laika, un mēs to neīstenojām šogad, bet, iespējams, nākamgad [būs] ne tikai kartingi, bet arī skijorings, kas ir motocikls un aiz viņa slēpes trosē. Varētu būt izmantotas gan viena, gan otra upe. Uz to mēs ceram," saka Mintauts Buškevičs, Jelgavas ledus skulptūru festivāla direktors. 

"Es domāju no sākumā kā paraugdemonstrējumi, bet esmu pats bijis Ķīnā, Harbinā, kur viņiem ir ļoti liela upe. Tur arī apmeklētāji var pieteikties uz driftu, viņi var izbraukt ar karieti, ar dažādiem sniega dēļiem," viņš apraksta ieceri. 

Ja skulptūras izturēs silto laiku un nokrišņus, no otrdienas tās par vienu vai diviem eiro varēs apskatīt Pasta salā. Tuvāko dienu meteoroloģiskās prognozes gan skulptūrām nav īpaši labvēlīgas.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti