Jelgavā plūdu dēļ evakuē divus cilvēkus un suni

Jelgavā no savām mājām evakuēti divi cilvēki un suns, kuru mājokli pavasara palu plūdos appludinājusi Svētes upe, informē Jelgavas pilsētas dome.

Pašvaldība norāda, ka plkst. 8 no rīta pilsētā ir applūdušas Putnu iela, Būriņu ceļš līdz Vētras ielai, Malkas ceļš pirms tilta, Vītolu ceļš, Sniega iela, daļēji Bāra ceļš. 6.līnijas un Bumbieru ceļa krustojumā applūdusi ceļa viena josla. Būriņu ceļš no Sniega ielas līdz tiltam nav ciet, bet ūdens ieskalojas uz braucamās daļas vietām līdz 0,5 metriem.

Kopumā ūdens līmenis kopš svētdienas nav mainījies – Jelgavā tas ir 203 centimetri virs jūras līmeņa.

Savukārt Lielupē ūdens līmenis ap Uzvaras ielas 69. namu ir cēlies līdz ielas malai, tāpat arī līdz Upes ielas malai. Ledus sastrēgumi veidojas pie Strautnieku tilta, Baložu tilta, toties pretplūdu vairogi Kalnciema ceļā ir aizvērti.

Policija šobrīd jau ir apzinājusi 67 iedzīvotājus pilsētas applūstošajās teritorijās, lai brīdinātu par plūdu risku un iespējamo evakuāciju. Tāpat policija aicina cilvēkus nekāpt uz ledus un skatīties, lai to nedara arī bērni.

Vēstīts, ka pagājušajā nedēļā, krasi palielinoties gaisa temperatūrai, sākās ledus kušana ezeros un upēs. Jau pagājušās nedēļas otrajā pusē dažviet sākas arī ledus iešana. Dažviet ir gaidāmi arī plūdi un kritiskākā situācija varētu būt Daugavā, Gaujā un Ogrē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti