Dienas ziņas

Liepājā iesvētīts katedrāles kristāmtrauks

Dienas ziņas

GISTAR pētījumu veic arī Rēzeknē

560 eiro par balkonu apskati

Jelgavā par balkonu tehniskā stāvokļa apskati prasa 560 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Padomju gados celtajām mājām un arī balkoniem kalpošanas laiks tiek lēsts no 50 līdz 100 gadiem. Daudzviet tas jau ir beidzies, taču iedzīvotāji nav ar mieru tikai par apstaigāšanu apkārt mājai ar fotoaparātu jeb par balkonu apskati maksāt 560 eiro. Turklāt no 2010. gada balkoni ir mājas kopīpašums, tāpēc par to apskati jāmaksā arī tiem, kuriem balkona nemaz nav.

Pārsvarā daudzstāvu ēkas Jelgavā būvētas pirms pusgadsimta, un vairums balkonu esot sliktā stāvoklī un būtu jāatjauno. Apsekošana gan veikta tikai tām mājām, kas tai piekritušas. Tostarp arī piecstāvu ēkai Uzvaras 6, par ko tagad visiem iedzīvotājiem kopā jāsamaksā 560 eiro. Arī tiem, kuru dzīvokļos nemaz balkona nav.

Turklāt iedzīvotāji uzskata, ka nemaz nav piekrituši balkonu apsekošanai.

“Neviens nebija ar mieru, bet tagad atnāk rēķins, ka jāmaksā 560 eiro, bet viņi ne uz viena balkona nebija uznākuši, nevienu viņi nav apsekojuši, bet atnāk rēķins un maksā,” dusmojas dzīvokļa īpašniece Ruta Ceicāne.

Tā sauktais mājas vecākais jeb iedzīvotāju deleģētā kontaktpersona gan atzīst, ka līgumu esot parakstījis. Tas ir pietiekami, jo apsaimniekošanas līgumā paredzēts, ka darbiem, kuru izmaksas nepārsniedz 1000 eiro, pietiek ar kontaktpersonas parakstu,  bet cena apsekošanai gan esot neadekvāta. “Kādās 10-15 minūtēs apgājām apkārt mājai… bija vairāki cilvēki, un viens vīrietis fotografēja tos balkonus no visām pusēm,” saka Uzvaras ielas 6 mājas vecākais Modris Kreicbergs.

“560 eiro - tas bija piedāvājums, par kuru man ir pārliecība. Kontaktpersona bija iepazinusies, un ir saskaņots ar vienu no izpildītājiem, kurš piedāvāja šo cenu. (..) Ne jau katrs no mums to var izdarīt. Ir metodes, un viņi zina, ko viņi dara un ko viņi iesniedz, un vienkārši tā tautas vārdā apstrīdēt - es tā neņemtos,” norāda Jelgavas “Nekustamo īpašumu pārvaldes” valdes loceklis Juris Vidžis.

Apsekošanas rezultāti rādot, ka balkoni ir jāatjauno, bet, lai zinātu cik tas maksā, vajadzīgs projekts, kam gan iedzīvotāji nepiekrīt. Tagad tiek piedāvāts iesaistīties renovācijas projektā, kurā tikšot iekļauta arī balkonu atjaunošana, bet arī tam mājā, kurā vairums iedzīvotāju ir pensionāri, nepiekrīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti