Jelgavā pali pabojājuši "Gada labāko inženierbūvi Latvijā" - Jāņa Čakstes bulvāri Driksas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Jelgavā pērn atjaunotajā un novembrī atklātajā Jāņa Čakstes bulvārī atsevišķās vietās noslīdējusi Driksas krastmalas promenādes nogāze, radot plaisas un izraisot bruģa nobīdīšanos, novēroja aģentūra LETA.


Kā ziņots, šā gada martā starp Latvijas Būvnieku asociācijas ikgadējās skates "Gada labākā būve Latvijā 2012" laureātiem nominācijā "Inženierbūve" 1.vietu ieguva šī būve - Jāņa Čakstes bulvāra Jelgavā 1.kārtas rekonstrukcija.
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" vadītājs Andrejs Baļčūns aģentūrai LETA skaidroja, ka Driksas upes krastmala tika izbūvēta saskaņā ar tehnisko projektu un būvnormatīvu prasībām.
"Taču pastāv risks, ka pie šāda nogāzes slīpuma objektam grunti nav iespējams noblīvēt tā, lai, nogāzei atrodoties ūdenī, kā tas notika šajā pavasarī, tā netiktu bojāta," pauda Baļčūns.
Viņš skaidroja, ka pēc ilggadējiem novērojumiem šāds ūdens līmenis Driksas upē ir novērots tikai reizi desmit gados.
Šogad Jelgavā tika konstatēts, ka aptuveni līdzīgu apmēru pali Lielupes un Driksas krastos piedzīvoti jau pēc trim gadiem - kopš 2010.gada plūdiem, iepriekš aģentūrai LETA pauda Jelgavas domes opozīcijas deputāts Dainis Liepiņš ("Reģionu alianse"), un līdzīgi konstatējuši arī reģionālā laikraksta "Zemgales Ziņas" portāla "zz.lv" žurnālisti un portāla komentāros arī lasītāji.
"Veicot novērojumus, kādā veidā plūdi un ledus iešana iedarbojas uz objektu, tika konstatēts, ka, ūdens līmenim paceļoties, netika salauzts ledus spogulis līcītī pie kafejnīcas. Lielupē straume ir lielāka nekā Driksā, tāpēc radās ūdens spiediens no Lielupes pa kanālu zem Pasta salas tilta, kurš šo ledus spoguli nobīdīja priekšā Driskas upes straumei un ledus plūsmai. Tādā veidā ledus gabali tika novirzīti uz jaunizveidoto nogāzi un noārdīja melnzemes slāni ar nenostiprinājušos zālienu," skaidroja "Pilsētsaimniecības" vadītājs.
Viņš pauda, ka pagaidām vēl ir augsts ūdens līmenis, un tāpēc nevar noteikt šīs situācijas patiesos iemeslus. Kad ūdens līmenis nokritīs, tiks izvērtēti šo iemeslu radīto zaudējumu apmēri. Zaudējumus, kuri būs radušies uzņēmēja vainas dēļ, segs uzņēmējs.
Tāpat tikšot izvērtēts arī būvuzņēmēja risks saistībā ar darbu izpildes grafika nobīdi, skaidroja Baļčūns attiecībā uz situāciju, ja varētu būt vainojama darbu veikšana neatbilstošā gadalaikā, ņemot vērā arī to, ka būvuzņēmējam ir jāiekļaujas stingros struktūrfondu finansējuma projekta grafikos.
Komentējot šo problēmu portālam "zz.lv", "Pilsētsaimniecības" speciāliste Daina Done izteikusi pieņēmumu, ka, iespējams, būvuzņēmējs krastmalas nostiprinājumu būvēja vēlu rudenī, līdz ar to grunts nenostabilizējās, kā arī neieauga zāliens. "Garantijas laikā būvnieks visus defektus novērsīšot par saviem līdzekļiem.
Laikraksts "Zemgales Ziņas" februārī jau rakstīja, ka atjaunotajā Jāņa Čakstes bulvārī vietumis nogruvusi stāvā promenādes nogāze un ietvē šķobās bruģakmeņi. Taču aprīļa pali "krastmalai nodarījuši vēl lielāku postu - melnzemes gabali viesnīcas "Jelgava" pusē atdalījušies no nogāzes, defekti ietvē pamanāmi arvien vairāk", raksta "zz.lv".v

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti