Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pavasara liegumi ūdenstilpēs jāievēro!

Dienas ziņas

Politisko stabilitāti pēc vēlēšanām Daugavpilī neprognozē

Jelgavā nojauks nepabeigto dzemdību nama ēku

Jelgavā nojauks nepabeigto dzemdību nama ēku

Jelgavas domes deputāti vienbalsīgi nolēmuši, ka nepabeigtā dzemdību nama ēka jānojauc. Šāds lēmums pieņemts pēc tehniskās apskates atzinuma, ka tā ir pirmsavārijas stāvoklī. Aprēķināts, ka rekonstruēt laika zoba sagrauzto ēku atbilstīgi prasībām būtu pārāk dārgi, turklāt slimnīcai, kuras teritorijā ēka atrodas, papildu telpas neesot nepieciešamas.

Nepabeigtā dzemdību nama ēka ir daudzu jelgavnieču neizsapņotais sapnis. Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados Jelgava tika uzsākta tolaik modernākā un lielākā dzemdību nama būvniecība. Šo gadu laikā tas gan ir kļuvis par graustu, kurā patīk uzturēties bezpajumtniekiem. Tāpēc pieņemts lēmums to nojaukt.

Ar piecstāvīgajiem torņiem, kuros jau astoņdesmito gadu otrajā pusē vajadzēja atskanēt mazuļu pirmajiem kliedzieniem, emocionāla saikne ir arī jaunajam Jelgavas slimnīcas direktoram Kārlim Smilgam: “Arī mana mamma cerēja, ka es varbūt pat šeit piedzimšu. Tā kā man kā jelgavniekam arī noteikti ir sasaiste ar šo ēku. Es to atceros jau no savas bērnības.”

2012. gadā gan daļa no nepabeigtās būves, ieguldot tajā vairāk nekā vienu miljonu eiro, tika rekonstruēta.

Tagad tajā nonāk cilvēki pirms izvadīšanas pēdējā gaitā. Bet pārējie iecerētā dzemdību nama korpusi saskaņā ar 2021. gada februārī SIA ''Cilds'' veikto tehniskās apskates atzinumu uzskatāmi par pirmsavārijas stāvoklī esošiem.

“Pilnīgi drūp jau tā rūsa no visām detaļām tāpēc, ka nekas nebija krāsots. Sāk birt ķieģeļi. No 2003. gada tā māja degradēta un bojā pilsētas ainavu. Diemžēl finansiālā situācija bija tāda, ka to atjaunot nebija iespējas,” pastāstīja Jelgavas būvinspekcijas vadītāja Natālija Ļubina.

Tā arī līdz galam neuzbūvētajā dzemdību namā bija paredzētas simt vietas. Šodienas demogrāfiskās situācijas līmenī šāds dzemdību nams varētu apkalpot teju visu Latviju. Tāpēc, pat ja būve nebūtu tik kritiskā stāvoklī, vajadzības pēc tās neesot.

“Pašlaik slimnīcai pietiek vietas esošajās telpās, lai uzturētu tos profilus, kuros mēs ārstējam slimniekus.

Bet, ja mēs gribam attīstīties, šī ir tā robeža. Ēku lētāk ir nojaukt un uzbūvēt pēc moderniem risinājumiem atbilstoši mūsdienu medicīniskajām tehnoloģijām,'' atzina Smilga.

Nojaukšanai paredzētās ēkas vērtība ir nedaudz vairāk par 253 000 eiro. Cik izmaksās grausta nojaukšana, būšot zināms pēc nojaukšanas projekta izstrādes. Esot gan cerība, ka daļu no materiāliem varēs izmantot pārstrādei, tādējādi samazinot izmaksas. Pēc optimistiskākā scenārija reāli nojaukšanas darbi varētu notikt nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt