Dienas ziņas

Maskavā protestē pret izmaiņām konstitūcijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pašvaldības cenšas pārvilināt pedagogus

Jelgava ar pabalstiem un dienesta dzīvokļiem cenšas pārvilināt pedagogus

Jau vairākus gadus, tuvojoties jaunajam mācību gadam, pašvaldības savām skolām ar dažādiem papildu labumiem cenšas piesaistīt ne vien skolēnus, bet arī skolotājus. Pedagogi Jelgavā šogad var pretendēt uz sešu mēnešu pabalstu dzīvokļa īres apmaksai līdz 150 eiro mēnesī, bet vēlāk stāties rindā uz dienesta dzīvokli. Pagaidām gan šāds piedāvājums lielu atsaucību nav guvis.

Mācību iestāžu direktoriem jūlijs lielākoties ir atvaļinājumu laiks, tomēr raizes par to, vai izdosies aizpildīt visas vakances, nekur nepazūd. Piemēram, Jelgavas Valsts ģimnāzijā līdz jaunajam mācību gadam nepieciešams atrast četrus pedagogus.

"Šobrīd mums ir izveidojušās lielākas grupas krievu valodā, tāpēc aicinām krievu valodas skolotāju. Arī latviešu valodas skolotāja ir nomainījusi darba vietu. Visakūtākais un vislielākais deficīts ir fizikas skolotājs," atklāja Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece.

Kopumā Jelgavā reģistrētas 43 vakances, ieskaitot pirmsskolas skolotājus un interešu izglītības pulciņu vadītājus.  

Uz dienesta dzīvokļiem Jelgavā rindā ir 12 pedagogi. Septiņi pedagogi dzīvokli saņemšot, tiklīdz tas būšot izremontēts. Tas nozīmē, ka tiem, kuri darbu uzsāks šogad, dzīvoklis, visticamāk, būs jāīrē. Vienistabu un divistabu dzīvokļu īres cenas Jelgavā svārstās no 180 līdz 350 eiro mēnesī bez komunālajiem maksājumiem. Ja vakance vismaz trīs mēnešus ir reģistrēta Nodarbinātības valsts aģentūrā, pedagogi šogad var pretendēt uz īres pabalstu līdz 150 eiro mēnesī. Pabalsts gan tiek piedāvāts tikai uz sešiem mēnešiem.

"Tas [pabalsts] ir pagarināms, ja šajā laikā posmā nav piešķirts dienesta dzīvoklis. Mēs vērtēsim un skatīsimies, kāda būs piešķiršanas kārtība un cik tas ir ērti arī pedagogiem, un, protams, ja būs nepieciešamība, mēs veiksim grozījumus saistošajos noteikumos," norādīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne (Zaļo un Zemnieku savienība).

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza atklāja, ka par darba iespējām interesējušies cilvēki gan no Latgales, gan Kurzemes.

Pedagogu trūkums ir problēma visos novados.

Tukuma novadā skolotāju trūkst septiņās skolās, piecos bērnudārzos un sporta skolā. Vakances īsti nepalīdz aizpildīt arī dienesta dzīvokļi, kas Tukumā tiekot piešķirti uz sešiem gadiem lielākoties ēkās ar daļējām ērtībām.

Arī Skrīveros nepieciešamības gadījumā tiekot meklēta iespēja piešķirt dienesta dzīvokli, bet pašreiz vakanču neesot. "Šajā gadā, kā es saku, varu mierīgāk gulēt, jo piecu pedagogu vietā ir pieci jauni pedagogi, bet tas nav viegls process. Tie ir mūsu absolventi, kas uzsāks skolotāja gaitas 1. septembrī," stāstīja Skrīveru vidusskolas direktors Aldis Rakstiņš.

Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs skaidroja, ka par pedagogu sagatavošanu mūsdienu prasībām jādomā ilgtermiņā. Statistika liecina, ka darbu skolā pēc studijām uzsāk apmēram 150 jaunie pedagogi, bet Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētas vairāk nekā 200 vakances.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti