Dienas ziņas

«Zaļās jostas» konkursa skates sākas Rēzeknē

Dienas ziņas

M. Martinsons atbrīvots no apcietinājuma

Dunavā atver feldšerpunktu

Jēkabpils novada divos pagastos ģimenes ārstu trūkumu risina ar feldšerpunktiem

Divos Jēkabpils novada pagastos – Dunavā un Dignājā – darbību pārtraukušas ģimenes ārstu prakses. Mēģinājumi piesaistīt šiem pagastiem jaunus ģimenes ārstus izrādījušies neveiksmīgi, tādēļ pašvaldība radusi citu risinājumu – izveidot feldšerpunktus. Dignājā feldšerpunktu paredzēts atvērt pēc mēneša, bet Dunavā tas jau atklāts.

Līdz 1.aprīlim Dunavas iedzīvotājus reizi nedēļā pieņēma ģimenes ārsts. Lai pēc viņa aiziešanas pensijā iedzīvotāji nepaliktu bez veselības aprūpes pakalpojumiem, pašvaldība turpat blakus esošajā ēkā izveidojusi feldšerpunktu.

Uz feldšerpunkta atklāšanu kādreizējās Dunavas pamatskolas ēkā sanākuši vietējie iedzīvotāji, bet svinīgo noskaņu mazināja uztraukums par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību turpmāk. Līdz 1.aprīlim Dunavā ārsta palīgs pacientus pieņēma katru darba dienu, turpretī jaunajā feldšerpunktā pacienti tiks pieņemti tikai divas reizes nedēļā.

"Kāda var būt situācija? Ja tev pēkšņi paliek slikti, tu nezini, ko darīt. Ja feldšeris būs tikai otrdien un ceturtdien, kā tās pārējās dienas?" vaicāja Dunavas pagasta iedzīvotāja Zelma Ruļuka.

Pēc iepriekšējā ģimenes ārsta aiziešanas pensijā Dunavas pagastā deklarētie iedzīvotāji tika pārreģistrēti pie ģimenes ārsta Ivara Eiduka, kurš strādā 17 kilometru attālajā Rubeņu ciemā. Ārsts gan sola braukt uz Dunavu otrdienās, bet citās nedēļas dienās pacientiem būs jādodas uz Rubeņiem.

Lai gan pirmo palīdzību, terapijas nozīmēšanu un citus pakalpojumus tiesīgs sniegt feldšeris, daļu procedūru var veikt tikai ģimenes ārsts.

"Uz izmeklējumiem nosūtījumi – tas tikai ģimenes ārsta kompetencē paliek. Kompensējamās zāles arī ģimenes ārsta kompetencē," sacīja Dunavas pagasta feldšerpunkta ārsta palīgs Ināra Jaudzema.

"Mums ir daudz vientuļu cilvēku, tādu vecenīšu, kas dzīvo arī no Dunavas piecu kilometru attālumā. Kā viņas tiks uz Rubeņiem?" sprieda Dunavas pagasta iedzīvotāja  Broņislava Ošāne ​​​​​.

Jēkabpils novada pašvaldībā uzsver, ka feldšerpunkta izveide esot bijis vienīgais risinājums, jo prakses atvēršanai nav izdevies piesaistīt nevienu ģimenes ārstu.

"Meklējām dikti un daudzās vietās, bet konkrēti ģimenes ārsti neviens nepieteicās. Tā nav tikai mūsu problēma, tā ir visas Latvijas problēma, ka jaunie speciālisti uz provincēm nedodas," teica Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs  Aivars Vanags.

Dunavā ir apmēram 240 iedzīvotāju. Pašvaldībā skaidro, ka ar šādu pacientu skaitu feldšera pieņemšana divas dienas nedēļā ir pietiekama un ka par ārsta palīga slodzes palielināšanu varētu lemt tikai tad, ja apmeklējumu skaits pārsniegtu 200 mēneša laikā. Dzīvībai kritiskās situācijās iedzīvotāji aicināti saukt Neatliekamās medicīnisko palīdzības dienestu (NMPD). Viena no NMPD brigādēm atrodas tieši Dunavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt