Dienas ziņas

“Rīgas namu pārvaldnieks” atjauno līgumsodus, vaino citus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpils apkārtnē cits pārvadātājs; slēdz 19 reisus

Jēkabpils apkārtnē līdz ar pārvadātāja maiņu jauni autobusi un 19 slēgti reisi

Jēkabpils apkārtnē no 1. jūlija pasažierus pārvadā cits pārvadātājs – konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu uz turpmākajiem 10 gadiem uzvarējis SIA “Tukuma auto”. Līdz ar to ilggadējais sabiedriskā transporta nodrošinātājs SIA “Jēkabpils autobusu parks” ir ievērojami sašaurinājis darbību. Joprojām notiek arī darbinieku atlaišana, savukārt pasažieriem tagad jāsamierinās ar 19 reisu slēgšanu.

Pirmo dienu Jēkabpils apkārtnē kursē jauni, tikko ražoti autobusi. Turpmākos 10 gadus pasažierus pārvadās SIA “Tukuma auto”. To nosaka jaunais sabiedriskā transporta pakalpojumu līgums maršrutu tīklā “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni”.

“Līgumsaistībās ir rakstīts, ka visi jaunie autobusi izies uz līnijas, līdz ar to šodien, pirmajā dienā, Preiļos un Jēkabpilī iziet visi pilnīgi jaunie autobusi. Tur ir gan dīzeļdzinēji, gan elektroautobusi un arī gāzes autobusi,” pastāstīja SIA “Tukuma auto” Jēkabpils filiāles direktors Jānis Ščerbickis.

Ar jauno autobusu apmierināta ir pasažiere Gunta: “Foršs, jauns autobuss, nekāda vaina nav. Ļoti jauki, ventilācija, viss tā, kā vajag.”

Līdz ar pārvadātāja maiņu pasažieriem pieejams lielāks komforts, arī biļešu cenas nav mainījušās. Taču ir slēgti 19 līdzšinējie reisi dažādos maršrutos. Tas neapmierina iedzīvotājus, kuriem, piemēram, laukos ir kāda saimniecība, mazdārziņi un citas darīšanas.

“Tā ir cilvēku diskriminācija, jo laukos ir vēl citiem īpašumi. Kapsētas jākopj bijušajiem lauku cilvēkiem. Transporta nav,” pastāstīja jēkabpiliete Tamāra Dombrovska.

Autotransporta direkcijā skaidroja, ka reisu slēgšana bija paredzēta jaunajā sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumā saistībā ar mazo pasažieru skaitu. Tomēr iedzīvotājiem ir iespēja vērsties direkcijā ar lūgumu atjaunot kādu no reisiem.

“Maršrutu tīkls nav akmenī kalts, to ir iespējams mainīt.

Protams, būtu nepieciešams sagatavot iesniegumu, ja kāds no tiem reisiem būtu pasažieriem nepieciešams, ko mēs noteikti izvērtēsim,” pastāstīja Autotransporta direkcijas Sabiedriskā transporta plānošanas nodaļas vadītājs Jānis Lagzdons.

Tā kā “Jēkabpils autobusu parks” konkursā neuzvarēja, uzņēmumam nākas sašaurināt savu darbību. Šobrīd tas turpina sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus Jēkabpils pilsētā, tāpat uztur autoostas darbību un nodrošina remontdarbus. Vienlaikus turpinās darbinieku atlaišana – kopā paredzēts no darba atbrīvot 101 darbinieku.

“Darbinieku atlaišana mums paredzēta līdz 8. jūlijam, līdz ar to vēl viss nav apkopots, vēl visi darbinieki nav atlaisti. Bet pilsētas maršrutu izpildei un neregulāro maršrutu izpildei darbinieku pietiek,” pastāstīja SIA “Jēkabpils autobusu parks” prokūriste Aija Vetere.

Uzņēmumā uzsvēra, ka lielākā daļa atlaisto šoferu nepaliek bez darba, bet gan pāriet strādāt SIA “Tukuma auto”, nodrošinot reģionālo reisu izpildi. Viens no viņiem ir šoferis Aleksandrs, kurš jaunos autobusus vērtē kā labākus nekā iepriekšējie, un arī pirmā darbadiena ar tiem esot laba.

SIA “Tukuma auto” no “Jēkabpils autobusu parka” īrē gan teritoriju, kas nepieciešama darbības nodrošināšanai, gan biroja telpas. Savukārt “Jēkabpils autobusu parks” savus vecos autobusus, kas līdz šim nodrošināja reģionālo maršrutu izpildi, plāno pārdot izsolē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt