Jaunnedēļ notiks izglītības akcija «Pasaules lielākā mācību stunda»

Ar mērķi - labākas un kopīgas nākotnes veidošana, mudinot domāt par to, kādu vēlamies redzēt pasauli 2030. gadā (kad jāsasniedz ANO ilgtspējīgas attīstības mērķi), nākamnedēļ vairāk nekā 160 pasaules valstīs notiks starptautiska izglītības akcija „Pasaules lielākā mācību stunda”.

Jau piekto gadu tajā ir aicināta piedalīties arī ikviena Latvijas skola. Par veidiem, kā to darīt, stāsta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāve Ilze Dalbiņa.

Ilze Dalbiņa par akciju "Pasaules lielākā mācību stunda"Dace Simanoviča

  "Pirmais veids ir izmantot kādu no jau trīs sagatavotajiem mācību stundu plāniem. Pirmais plāns ir "Kādu pasauli tu vēlētos", kas aicina vizualizēt to pasauli, kādu mēs vēlamies redzēt nākotnē. Otrais plāns ir saistīts ar bioloģisko daudzveidību, bioloģiskās daudzveidības novērtējumu kā visas planētas attīstības un arī cilvēces ilgtspējas pamatu. Un trešais plāns ir veltīts bērnībai un aicina iepazīt Bērnu tiesību konvenciju, kurai šogad aprit 30. gadadiena. Otrs variants ir izveidot savu mācību stundu plānu, kas ir unikāls un kas arī aicina iepazīt kādu no ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem," klāsta Dalbiņa.

  Skolām dalībai iepriekš nav jāpiesakās, taču pēc šīs mācību stundas ir vēlams dalīties ar savu stāstu sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi „Pasaules stunda”. Latvijā to var darīt līdz pat oktobra beigām.

  Sīkāka informācija atrodama šeit.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti