Dienas ziņas

LG draud tiesāties par uzņēmuma sadalīšanu

Dienas ziņas

Latvijā svin Lieldienas

Jaunieši iesaistās Levestes teritorijas attīstībā

Jaunieši iesaistās Levestes teritorijas attīstībā

Jaunpils novada Levestes ciems nav un nebūs tikai punktiņš Latvijas kartē. Par to ir pārliecināti jauniešu biedrības aktīvisti, kuri uzsākuši ciema attīstības plāna izveidi. Finansējumu tā īstenošanai iecerēts piesaistīt, rakstot projektus, bet grūtākais uzdevums būšot mainīt iedzīvotāju attieksmi un panākt līdzdarbošanos.

Kādreiz Levestē bija viens no lepnākajiem kolhoziem visā Tukuma rajonā, bet šodien tas ir viens no četriem Jaunpils novada ciemiem. Seno godību gan  pabojājis laika zobs, tomēr dzīve ciemā nav apstājusies, vien  daudzi  iedzīvotāji joprojām gaida,  kādu kurš  atnāks,  sakārtos un arī domās...

„Kas te var attīstīties, ja neviens te nemaz nedomā kaut ko attīstīt.. (..) Nemāku pateikt, kas tie kungi ir, kas atbild te par visām lietām un nebūšanām,” saka Levestes iedzīvotāja Astra Mindere.

Levestes ciemu no novada centra šķir vien pāris kilometru asfaltēta ceļa, un tas arī ir galvenais iemesls kāpēc  šeit  dzīvo ap 300 cilvēku un dzīvokļi tukši nestāv, bet rūpi par  tiem gan īsti netur neviens, apliecina Levestes iedzīvotāja Lidija:

„Tikai tik, cik paši kosmētisko remontu. Apsaimniekošanas nav, tikai vienai mājai ir. Tā kā mums te viss iet uz postu…”

Pagājušā gada nogalē gan aktivizējusies jauniešu biedrība, un šogad iecerēts izstrādāt ciema attīstības plānu. Vīzijas jau uzzīmētas, bet, lai tās īstenotu, galvenais uzdevums ir mainīt  attieksmi un panākt, lai levestnieki būtu savas vietas patrioti.

„Pagasts mums ļoti nāk pretim, visu kaut ko piedāvā, bet mums tikai vajag ņemt. – Vai, jūsuprāt, ir iespējams mainīt domāšanu? - Ar ļoti smagu darbu...ka tikai nāciet, darīsim. Iespējams ir, bet tas ir ļoti ilglaicīgi un mērķtiecīgi jādara,” sarunā atzīst  biedrības''Levestes spicie'' pārstāve Liene Jurēvica.

Levestes aktīvisti redz, ka, rakstot mazos projektiņus, ko piedāvā novada dome, varētu gan ceļus pagalmā sakārtot, gan soliņus un veļas žāvētavu atjaunot, bet galvenais uzdevums ir izveidot māju apsaimniekošanas biedrību un jau Lielajā talkā ķerties pie apkārtnes sakopšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt