Dienas ziņas

«Svētku skrējiens pēc pasakām» Kuldīgā

Dienas ziņas

Buklets - padomdevējs insulta gadījumā

Jaunie reindžeri talko pie Ežezera

Jaunie reindžeri talko pie Ežezera

Ar dažādām praktiskām aktivitātēm un neformālo izglītību veicināt jauniešu izpratni par dabu un tās aizsardzību – tāds ir pirms teju 20 gadiem Eiropā aizsāktās Jauno reindžeru kustības mērķis. Pēdējos gados arvien vairāk šajā kustībā iesaistās arī Latvijas jaunieši un šogad viņiem pievienojās reindžeri no Rāznas Nacionālā parka. Te notika arī tradicionālā jauno reindžeru nometne, kur jaunieši piedalījās ekskursijās, orientēšanās spēlēs un talkā pie Ežezera.

Saņēmuši norādes par darba drošību, Jaunie Latvijas reindžeri velk cimdus un no Jaundomes muižas pa nesen atklāto dabas taku dodas pie Ežezera. Te kopā ar dabas aizsardzības speciālistiem tiek iepazītas niedres un Rāznas Nacionālā parka dabas daudzveidība.

Talkas jaunākajiem dalībniekiem uztic siena grābšanu, savukārt spēcīgākajiem – nopļauto niedru savākšanu.

"Šodien viss notiek pēc sentēvu metodēm, kad tiek izmantotas izkaptis, grābekļi, dakšas. Visiem šodien ir tiešām tāds darbs un tiešām tāda īsta talka! (..) Attīrītas ezera krasta vietas ir ļoti svarīgas gan zivju nārstam, gan arī ūdens putnu populācijas nodrošināšanai," sacīja Jaundomes muižas Vides izglītības centra vadītāja Līga Vaivode.

Jaunie reindžeri darbus veic aktīvi, turklāt talka ir viena no būtiskajām ikgadējās jauno reindžeru kustības nometnes programmas daļām. Nometnē piedalās jaunieši no piecām Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijām – parkiem un rezervātiem – Rāznā, Papē, Ziemeļvidzemē, Ķemeros un Gaujā.

"Iespaidi ir brīnišķīgi, jo šeit ir tik daudz neskartas dabas. Salīdzinoši ar Vidzemi, no kurienes es nāku, daba ir neskartāka,

un kultūratšķirības arī ir interesantas. Runājamies katrs savā valodā gandrīz, jo ir jaunieši, kas ir šeit vietējie,"' teica Dabas aizsardzības pārvaldes Jauno reindžeru kustības mentore Anda Andrušaite.

Jauno reindžeru kustība vieno 12-17 gadus vecus jauniešus, kas caur dažādām praktiskām nodarbībām izzina dabu, rūpējas par to un māca šīs vērtības arī citiem. Kustība ir starptautiska un Latvijā aizsākta 2004. gadā – divus gadus pēc tam, kad Eiropas dabas un nacionālo parku federācija izstrādāja tāda paša nosaukuma programmu.

"Šī kustība ir populāra visā Eiropā, patiesībā pat visā pasaulē. Un tieši Eiropā Nacionālajos parkos, biosfēras rezervātos jaunie reindžeri pastāsta informāciju par dabas aizsardzības lietām citiem un arī savās ģimenēs dabas aizsardzības idejas ienes," teica Andrušaite.

Tā kā ik gadu Jauno reindžeru kustības nometnes vieta tiek mainīta, nākamreiz iecerēts, iespējams, tikties Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt