Jaunais Būvniecības likums spēkā stāsies kā paredzēts

Lai gan vēl nav pieņemti visi pavadošie dokumenti un būvnormatīvi, nav pamata atlikt jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos, ministru kabinetā uzsvēra Ekonomikas ministrija. Jaunajam likumam spēkā jāstājas februārī un tas paredzot ciešāku būvniecības procesa kontroli.

Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis Aino Salmiņš otrdien valdības sēdē pauda bažas, ka ar jauno Būvniecības likumu saistītie dokumenti tiek pieņemti steigā, tāpēc, viņaprāt, datumi būtu jāpārskata. „Manuprāt, ir pietiekami daudz un traģiski notikumi notikuši, lai mēs neuzstādītu šo likuma pieņemšanu par pašmērķi," sacīja Salmiņš.

„Un ja mums ir jāpieņem 29 normatīvie akti saistībā ar būvniecību un, ja mēs 19.decembrī izsludinām 9 normatīvos aktus un cita starpā Vispārīgos būvnoteikumus, kur pat profesionāļi nav vienojušies, tad šo deviņu normatīvo aktu izvērtēšanai fiziski ir četras dienas," klāstīja Salmiņš.

Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāve Ilona Kiukucāne savukārt norādīja, ka atbalsta likuma spēkā stāšanos februārī, tomēr esot bažas, ka izsludināšana 19.decembrī radot sasteigtību.

Uz izskanējušajiem iebildumiem ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts vispirms norādīja, ka likuma termiņš ir Saeimas uzdots. „Tas, protams, nav pašmērķis, bet mērķis. Ja mēs runājam par mērķiem, pilnīgi noteikti ir iespējami īsā laikā ieviest būtiskas izmaiņas būvniecības regulējumā. Un vēršu jūsu uzmanību, ka tas, kas ir noticis, noticis pie vecā spēkā esošā regulējuma, kas vēl aizvien ir spēkā. Un jebkuri aicinājumi lēni, prātīgi mierīgi, līdzšinējā gaisotnē kašķēties par jautājumiem, par kuriem gadiem nav bijusi vienošanās, un vēl kaut ko tagad reversēt no tā, kas ir panākts jaunajā likumā, atvainojiet, izskatās pēc tādas neapzināšanās par to, par ko mēs tagad runājam," pauda ministrs.

Pavļuts norādīja, ka šobrīd visām pusēm primāri jāuzņemas atbildība raiti, konstruktīvi un principiāli vienoties par būtiskām lietām, lai neatkārtotos Zolitūdē notikusī traģēdija, kur, sabrūkot veikala „Maxima" ēkas jumtam, gājuši bojā 54 cilvēki.

Tiesa, valdības sēdē arī premjers Valdis Dombrovskis („Vienotība" ) atgādināja Valsts Kancelejas sniegtās ziņas - ir jāsagatavo 24 Ministru kabineta noteikumi, kuriem 1.februārī jāstājas spēkā. „Līdz ar to no informatīvā ziņojuma gribējās pārliecināties, ka Ekonomikas ministrija gatava nodrošināt visu Ministru kabineta noteikumu izstrādi un pieņemšanu. Jo tādā normālā pieņemšanas gaitā, tādā pat diezgan labā pieņemšanas gaitā, visiem vajadzētu būt pieņemtiem 19.decembrī - pēc dažām dienām," sprieda premjers.

Ekonomikas ministrijas pārstāvji atbildēja, ka ministrija apzinās šos termiņus. Būtiskos pavadošos dokumentus pieņemšot paredzētajā laikā, bet atsevišķus citus, iespējams, varētu pieņemt vēlāk, lūdzot pārskatīt termiņus.

Valdības sēdes beigās premjers norādīja, ka valdība pieņem zināšanai, ka Ekonomikas ministrija ir gatava visus nepieciešamos noteikumus izstrādāt likumā paredzētajos termiņos. Paredzams, ka jaunais Būvniecības likums spēkā stāsies paredzētajā termiņā - nākamā gada 1.februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt