Panorāma

Deputāti vērtē auditoru ziņojumu par «Rīgas satiksmi»

Panorāma

Panorāma

Jaunā Rīgas vicemēra pirmais komandējums – uz Maskavu

Jaunā Rīgas vicemēra pirmais komandējums – uz Maskavu

Vadima Baraņņika (“Saskaņa”) pirmais komandējums Rīgas vicemēra amatā būs uz Maskavu. Tā trešdien, 10. aprīlī, lēma Rīgas domes koalīcija, apstiprinot rīkojumu par Baraņņika dalību Krievijas galvaspilsētā notiekošā sabiedriskā transporta samitā. Viņš pats aicina vizītes galamērķa izvēlē zemtekstus nemeklēt, bet domes opozīcijas deputāti Baraņņika soli kritizē.  

Pirms balsojuma par jaunā Rīgas vicemēra Vadima Baraņņika aprīļa vidū plānoto komandējumu uz starptautisku sabiedriskā transporta samitu Maskavā, galvaspilsētas domes opozīcijas un koalīcijas deputātu starpā izcēlās pamatīga diskusija.

„Mēs esam ES valsts, un ir diezgan saspringtas attiecības ar Krieviju, ir lieli jautājumi, kāpēc tieši uz Maskavu, ko tur lems un kas tur īsti notiks,” norādīja RD opozīcijas deputāts Ģirts Lapiņš (Nacionālā apvienība).

Domes koalīcijas deputāte Eiženija Aldermane („Gods kalpot Rīgai”) savukārt pauda neizpratni „vai Maskavā ir kaut kāds masalu uzliesmojums vai kas tamlīdzīgs, ka mums ir bīstami mūsu deputātus uz turieni laist”.

Opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”) uzsvēra, ka „vienmēr pirmais komandējums ir simbolisks, tāpēc arī prezidents, premjers brauc vispirms uz Igauniju un Lietuvu, Briseli vai Vašingtonu, es saskatītu arī šeit tādas līdzības ar ģeopolitisko kursu”.

Baraņņiks pats sēdē nepiedalījās, bet telefonsarunā noliedza, ka Maskava kā pirmā komandējuma galamērķis izvēlēta apzināti.

„Nē, absolūti,” norādīja vicemērs.

„Ziniet, izņemot to vietu, kur tas notiek, kas izraisa kaut kādus politiskus jautājumus, viss pārējais ir tieši tas, ar ko es nodarbojos te Rīgā,” skaidroja Baraņņiks.

Šāds samits tiek organizēts pirmo reizi un norisināsies divas dienas. Pirmajā tā dalībnieki tiks iepazīstināti ar, kā norādīts programmā, Maskavas veiksmes stāstu sabiedriskā transporta jomā. Jūnijā cits starptautiskais samits par sabiedriskā transporta jautājumiem norisināsies Stokholmā, bet uz to doties Baraņņiks neplāno.

„Nē, es domāju, ka ne, tur diezgan dārga piedalīšana,” sacīja vicemers.

Uz opozīcijas jautājumu, cik izmaksās komandējums uz Maskavu, skaidra atbilde sēdē netiktu sniegta.

Iespējams, uz Maskavu doties patiešām arī sanāks lētāk, jo komandējuma rīkojums paredz, ka viesnīcas izdevumus segs uzņemošā puse. Bet toties Baraņņiks uz Maskavu vedīs 150 eiro vērtus suvenīrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti