Dienas ziņas

Vērtēs vecāku atbildību par trolejbusā atrasto zēnu

Dienas ziņas

Koncerts iedvesmai un augstākiem mērķiem

Liels ugunsgrēkos bojāgājušo skaits

Janvārī ugunsgrēki jau laupījuši 11 dzīvības; atgādina par dūmu detektoru nozīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Ugunsgrēkos bojā gājušo cilvēku skaits šonedēļ veido ļoti drūmu statistiku. Rēzeknes novada Rikavas ciemā uguns laupījusi trīs cilvēku dzīvības. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uzsver, ka izvairīties no tik traģiskiem negadījumiem varēs vien tad, kad sabiedrībā radīsies pilnīgāka izpratne par dūmu detektoru nozīmi.      

Pavisam Latvijā janvārī dzīvību ugunsgrēkos zaudējuši jau 11 iedzīvotāji, un tas ir krietni vairāk nekā citus gadus.

No Rikavas ciemā esošās koka vienstāvu mājas pāri palikušas vien sienas, jumts iebrucis, un iekšā 120 kvadrātmetru platībā viss pilnībā sadedzis. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam lokalizēt ugunsgrēku izdevās vien pēc vairākām stundām.

VUGD Latgales reģionālās brigādes Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis stāstīja, ka “izsaukumu mēs saņēmām plkst. 21.28, un likvidācija bija plkst. 02.49. Māja dega pilnā platībā. Kopumā notikuma vietā strādāja trīs auto cisternas no Rēzeknes daļas, Viļāniem un Varakļāniem.”

Rikavas ciema iedzīvotāja Ilga stāstīja, ka nebija vēls, “labi, ka garāmbraucēji ieraudzīja, ka ir sadūmojums, un izsauca glābējus”.

“Bija ļoti stiprs vējš, ļoti lielas liesmas. Diezgan baisi, jo, kad sāka māju apskatīt, atrada trīs cilvēkus: sievieti gados, pašu saimnieku un jaunu puisi,” stāstīja Ilga.

Šonedēļ uguns nelaimēs dzīvības zaudējuši jau septiņi cilvēki, traģiski ugunsgrēki notika arī Ludzā, Jēkabpilī, Vecpiebalgā un Rīgā. Pēdējo divu diennakšu laikā visā Latvijā ugunsdzēsēji dzēsuši vairāk nekā 25 ugunsgrēkus. Lielākoties tos izraisījusi iedzīvotāju neuzmanīga rīcība, tostarp arī Rikavā.

“Iemītnieki vienkārši nosmaka guļot, un iespējamais iemesls varētu būt neuzmanīga apiešanās ar uguni, smēķēšana. Tas ir tiešām traģisks notikums, jo mums ir trīs bojā gājušie uzreiz vienā notikumā,” sacīja Viktors Ščavinskis.

Pērnajā gadā kopumā ugunsgrēkos miruši 76 cilvēki, tāpēc janvāris, kas vēl nav beidzies, ar 11 bojā gājušiem iedzīvotājiem, rada drūmu statistiku, atzīst VUGD Latgales reģionālās brigādes Rēzeknes daļas komandieris un uzsver, ka vairumā gadījumu sekas nebūtu tik liktenīgas, ja mājas jau savlaicīgi aprīkotu ar dūmu detektoriem.

“Statistika rāda, ka šogad jau janvārī ir bijuši notikumi, kuros mēs konstatējām, ka mājokļi nebija aprīkoti ar dūmu detektoriem. Mēs vēlamies atgādināt visiem, ka nepieciešams obligāti uzstādīt dūmu detektoru savā mājoklī, ja ir iespēja, tad divus, trīs, katrā istabiņā, kur naktī uzturas cilvēki,” atgādināja Viktors Ščavinskis.

VUGD arī turpmāk visā Latvijā organizēs informatīvās kampaņas, lai pierādītu, ka dūmu detektoru signāls var ne tikai laikus brīdināt par tuvojošos ugunsnelaimi, bet arī glābt dzīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti