IZM sāks programmu skolēnu un pedagogu nodrošināšanai ar datoru

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) īstenos portatīvo datoru nodrošināšanas investīciju programmu skolēniem un pedagogiem, kas tiks uzsākta ar Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas palīdzības programmas REACT-EU atbalstu. To paredz otrdien, 8. jūnijā, valdībā apstiprinātais informatīvais ziņojums un lēmums par atļauju uzsākt iepirkuma procedūras organizēšanu pirms Eiropas Komisijas lēmuma, informēja IZM.

Ar REACT-EU programmas finansējumu 10,5 miljonu eiro apmērā datoru iegādi plānots nodrošināt prioritāri 7. un 4.klases skolēniem.

Pieejamie programmas līdzekļi dos iespēju indikatīvi iegādāties 21,9 tūkstošus portatīvo datoru. Šāds apjoms vidējā termiņā varētu nodrošināt portatīvo datoru pieejamību skolā katram 7. klases skolēnam un katram trešajam 4. klases skolēnam.

Atkarībā no iespējamā pašvaldību līdzieguldījuma un aprīkojuma cenas, kas tiks noskaidrota iepirkuma rezultātā, projekta virzība, nodrošinot visus skolēnus un pedagogus ar portatīvajiem datoriem, var būt ātrāka.

"Šis ir pirmais solis, ar kuru IZM uzsāk pirms nepilna mēneša Rīgas pilī parakstītā sadarbības memoranda “Dators ikvienam bērnam” nosprausto mērķu praktisku ieviešanu. Ar šo mēs ne vien risinām pandēmijas radītos izaicinājumus izglītībā, bet veidojam mūsdienīgu un ilgtspējīgu risinājumu jaunā izglītības satura ieviešanai, caurviju prasmju reālai iedzīvināšanai skolās un digitālo prasmju attīstībai," pauda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija).

IZM šobrīd izstrādā REACT-EU iepirkuma procedūru, lai organizētu Eiropas mēroga iepirkumu, paziņojumu publicējot ES Oficiālajā vēstnesī. Sekmīgi īstenojot portatīvo datoru iepirkumu, piegādes plānotas šā gada ceturtajā ceturksnī.

IZM skaidroja, ka datoru iegāde REACT-EU pieejamā finansējuma ietvaros plānota kā plašs, kompleksu darbību kopums ceļā uz vispārējās izglītības sistēmas digitalizāciju, lai nodrošinātu mūsdienīgu izglītības apguves iespēju katram skolēnam. Izglītības rīcībpolitikas mērķis ir līdz 2025.gadam visās izglītības iestādēs, kurās apgūst vispārējās izglītības saturu, nodrošināt katru pedagogu un katru 7.-12.klašu  skolēnu ar datoru kā mācību līdzekli,  sasniedzot vismaz 1:3 ierīču un skolēnu skaita proporciju 1.- 3. klašu skolēniem un vismaz 1:2 ierīču un skolēnu skaita proporciju 4. - 6.klašu skolēniem.

Ministrijā atzīmēja, ka datoru izmantošanai jābūt elastīgai, izmantojot tos gan mācību procesa nodrošināšanai, gan kā mobilās datorklases, gan patstāvīgā darba veikšanai izglītības iestādē vai mājās. Plānots, ka REACT-EU projekta ietvaros tiks iegādāti gan datori ar "MS Windows" operētājsistēmu, gan "Chromebook" ierīces ar operētājsistēmu "Chrome OS". "Chromebook" ierīces arvien vairāk tiek izmanotas skolās visā pasaulē, jo izglītības mērķiem ir pieejamas par nozīmīgi zemāku cenu, summas ietvaros nodrošinot atbalstu lielākam skaitam skolēnu.

Papildus IZM ES Atveseļošanas fondā ir paredzējusi īstenot pasākumu "Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātiem izglītojamajiem un izglītības iestādēm".  Pasākumā mācību procesa nodrošināšanai tiks iegādāti portatīvie datori 11 miljonu eiro apmērā, prioritāri paredzot tos skolēniem no sociāli neaizsargātajām sabiedrības grupām. Atveseļošanas fonda līdzekļi Latvijai varētu būt pieejami šā gada otrajā pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt