Sadaļas Sadaļas

Vienojas līdz 2025. gadam nodrošināt mācībām piemērotu datoru katram skolēnam

Virkne valsts amatpersonu parakstīja sadarbības memorandu “Dators ikvienam bērnam”, kas tostarp paredz līdz 2025. gadam nodrošināt mācību procesam piemērotu datoru katram skolēnam un skolotājam, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

“Tas nav tikai vienkāršs datoru iepirkums, bet

tā ir sistēma, kur datori tiek iepirkti, pēc zināma laika tie tiek mainīti, tiek nodrošināta tehniskā apkope un tiek nodrošinātas arī iespējas lietotājiem iemācīties rīkoties ar datoru,” norādīja Levits.

Lai nodrošinātu mūsdienu izglītības prasībām atbilstošus datorus Latvijas skolēniem un skolotājiem, memoranda dalībnieki vienojas rīkoties atbilstoši savai kompetencei ar mērķi:

  • līdz 2025. gadam nodrošināt mācību procesam piemērotu datoru katram skolēnam un skolotājam;
  • izveidot ilgtspējīgu sistēmu, kas nodrošinās pieeju tehnoloģijām skolēniem un skolotājiem visā Latvijā;
  • datoru nodrošināšanai veidot datoru bibliotēku ikvienā Latvijas valsts un pašvaldību skolā, sagatavojot atbilstošu normatīvo regulējumu, resursu plānošanu un darba organizācijas sadalījumu starp Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, pašvaldībām un izglītības iestādēm;
  • apzināt un izmantot starptautiskās iespējas, praksi un inovatīvus risinājumus datoru iegādei un/vai nomai izglītības mērķiem, tādējādi mazinot izdevumus un atvieglojot datoru bibliotēku tehnisko atbalstu, apkopi un atjaunošanu;
  • organizēt datoru iepirkumus centralizēti, lai panāktu izdevīgākus nosacījumus, bet datoru tālāku nodošanu, izmantošanu un apkalpošanu īstenot lokāli;
  • piesaistīt un izmantot privātā sektora atbalstu, lai sākotnējā periodā risinātu iztrūkstošos speciālistu un zināšanu resursus, kā arī nodrošinātu kvalitatīvu IKT infrastruktūru katram skolēnam un skolotājam;
  • izstrādāt un nodrošināt atbalsta sistēmu katrā pašvaldībā jēgpilnai un efektīvai datoru izmantošanai mācību procesā;
  • nodrošināt, ka izglītības iestādes stratēģiski izmanto datorus mācību procesā un skolēnu digitālo prasmju attīstībā un attīsta pedagogu profesionālo kompetenci šī darba veikšanai.

Sadarbības memorandu Rīgas pilī parakstīja Valsts prezidents Egils Levits, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par”), finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”) un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis (Latvijas Zemnieku savienība). Iniciatīvu koordinēja Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa.

“Pēdējais mācību gads lielā mērā ir noritējis tiešsaistē, un mēs konstatējām, ka ievērojami liela daļa bērnu nevar tur darboties, jo viņiem nav datoru. To mēs nevaram pieļaut, tādēļ šis memorands ir apņemšanās kopīgiem spēkiem izveidot sistēmu, kur visiem bērniem un skolotājiem, kuriem tas nepieciešams, būtu savs dators,” norādīja Valsts prezidents.

Valsts amatpersonas Rīgas pilī, parakstot sadarbības memorandu “Dators ikvienam bērnam”, 14.05.2021.

Levits jau iepriekš rosināja Latvijā izveidot sistēmu, lai katram bērnam Latvijā mācībām būtu valsts nodrošināts dators. Šāda sistēma ir nepieciešama, lai novērstu digitālo nevienlīdzību Latvijā.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") iepriekš norādīja, ka finansējumu no Eiropas Savienības fondiem ekonomikas atveseļošanai varētu paredzēt arī attiecīgās sistēmas izveidei, taču ir jāizstrādā detalizēts plāns, lai finansējums tiktu novirzīts šādas ilgtermiņa sistēmas izveidei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt