Izglītības attīstības pamatnostādnes turpmāk apstiprinās valdība

Saeima ceturtdien, 3. septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Izglītības likumā, kas deleģē valdībai apstiprināt izglītības attīstības pamatnostādnes, informēja parlamentā.

Iepriekš pamatnostādnes pieņēma Saeima. Grozījumi paredz, ka izglītības attīstības pamatnostādnes izstrādā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un iesniedz tās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai. Pēc komisijas atbalsta saņemšanas IZM virza šīs pamatnostādnes apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Vairāki deputāti tribīnē diskutēja par to, vai deleģēt pamatnostādņu apstiprināšanu valdībai. Saeimas deputāts Aldis Gobzems uzsvēra, ka izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (Jaunā konservatīvā partija) šādu varu uzticēt nevar, nepieciešama Saeimas uzraudzība. Deputāts Arvils Ašeradens norādīja, ka pamatnostādņu skatīšana Saeimas komisijā nodrošinās iepriekš minēto uzraudzību.

Saeimas Preses dienestā informēja, ka grozījumi definē izglītības attīstības pamatnostādnes kā dokumentu, kas nosaka vienotu valsts politiku un attīstības stratēģiju izglītībā turpmākajiem septiņiem gadiem un ietver izglītības politikas pamatprincipus, virsmērķus un apakšmērķus, galvenos pasākumus izvirzīto mērķu sasniegšanai, sasniedzamos rezultātus un rezultatīvos rādītājus, ievērojot attīstības plānošanas sistēmu regulējošos normatīvajos aktos noteiktos principus.

Pamatnostādnēs izvirzīto mērķu sasniegšanai IZM būs jāizstrādā trīs rīcības plāni: pirmajiem trīs gadiem, nākamajiem diviem un atlikušajiem diviem gadiem. Rīcības plāni pirms to apstiprināšanas jāiesniedz izvērtēšanai Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, paredz grozījumi.

Izglītības likumā arī noteikts, ka IZM vada izglītības attīstības pamatnostādnēs noteiktās vienotās valsts politikas un attīstības stratēģijas izglītībā īstenošanu, koordinējot to ar citam izglītības procesā iesaistītajām institūcijām. Savukārt Ekonomikas ministrija ne retāk kā reizi divos gados aktualizēs vidēja termiņa un ilgtermiņa darba tirgus prognozes, kas izmantojamas pamatnostādņu izstrādei.

Līdz šim Ministru kabinets izstrādāja un iesniedza Saeimai apstiprināšanai izglītības attīstības pamatnostādnes turpmākajiem septiņiem gadiem kā vienotu valsts politiku un stratēģiju izglītībā.

Grozījumi Izglītības likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas. Pēc grozījumu spēkā stāšanās Ministru kabinetam izglītības attīstības pamatnostādnes būs jāapstiprina laikposmam no 2021. līdz 2027. gadam.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti