Rīta Panorāma

Pasaulē lēnākajam skaņdarbam ieskanējusies nākamā nots

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktori Andu Sauļūnu

Intervija ar Datu valsts inspekcijas direktora vietnieci Lāsmu Dilbu

Inspekcija: Latvijā ir viduvēja izpratne par personas datu aizsardzību un to vērtību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc pērn rīkotās iedzīvotāju aptaujas Datu valsts inspekcijā (DVI) uzzināja, ka apmēram puse aptaujāto apzinās savu personas datu vērtību un to, ka tie ir jāsargā, bet katrs desmitais neko par to nav dzirdējis. Vērtējot šos rezultātus, DVI secināja, ka Latvijā ir viduvēja izpratne par personas datiem un to vērtību. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja inspekcijas direktora vietniece Lāsma Dilba.

Viņa uzsvēra, ka ikviens no mums paši arī esam atbildīgi par to, lai mūsu dati nenonāktu krāpnieku rokās vai netiktu izmantoti citos līdzīgos nolūkos.

"Mēs grēkojam visi, bet gribētu aicināt kritiski aizdomāties, domājot par to, ko mēs aizpildām. Un, vai piesakoties dalībai loterija, būtu jānorāda savs ģimenes stāvoklis vai ienākumu līmenis. Šajā aspektā organizācijas, kas pieprasa datus, nereti arvien grēko, tāpēc mums pašiem jābūt modriem un jāsaprot, kas ir par daudz," viņa sacīja.

Tāpat Dilba aicināja izvērtēt, vai datu apjoms, kas tiek iedots "apmaiņā" pret iespēju piedalīties loterijā un laimēt balvu, ir tā vērts, lai norādītu savus datus.

Viņa arī atgādināja, ka visām organizācijām ir saistoša Vispārīgā datu aizsardzības regula. Cilvēkiem ir tiesības pieprasīt, kādi dati ir organizācijas rīcībā, drīkst tos lūgt labot un arī dzēst. Tāpat jebkurā laikā var atteikties no komercpaziņojumu saņemšanas – pat ja reiz dota piekrišana tos saņemt.

Inspekcijas pārstāve arī pastāstīja, ka 28. janvārī, kas ir Datu aizsardzības diena, uzsākta akcija "Tavi dati, tava drošība", lai veicinātu cilvēku izpratni par datu vērtību un aizsardzību.

Viņa arī atklāja, ka pērn un 2020. gadā Datu valsts inspekcija saņēma aptuveni 1000 iesniegumus, bet 70% gadījumu sniedza padomus, kā izmantot savas tiesības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti